Zavrieť

Porady

Kupa drazbou, zaradenie a nasledny predaj

Ja mam asi nasledovny problem, ani nie problem ako pripad.

Spolocnost, pre ktoru som zacal pracovat, kupila v drazbe byt ... dal som to cez 042/325 ... nasledne ale ten byt aj predala ... 315/641. a tu mam otazku ohladne zaradenia a nakladov. za normalnych okolnosti je jasne, ako zlikvidujem majetok z evidencie cez zostatkovu hodnotu predaneho majetku. o odpisoch nemoze byt ani reci, nakolko sa byt nezacal uzivat. mam tieto otazky:

1. treba to zaradit uctovnym zapisom do majetku? ... 021/042
2. je dolezity den zapisu v Katastri nehnutelnosti, ktory by mal vplyv na predosly uctovny pripad alebo je podstatny datum obstarania, a navyse k uzivaniu ani nikdy nedoslo?
3. ak tak mozem urobit az na zaklade Katastra, co potom v pripade predaja a nakladmi pri predaji majetku? tu potom musim cakat tiez na kataster?
4. co prelom rokov? kupili v 12/2007 a predali tiez v 12/2007, este ale neprebehol zapis, az v 01/2008. mam vynosy a nemam naklady z tituly neukonceneho procesu prevodu?
5. musim vobec uctovat cez 021 alebo to mam nechat len cez 042?
6. ak ma zapis v Katastri vplyv na "kvazi" zaradenie, a toto sa neudialo do 31.12.2007, tak by som mal nehnutelnost nechat na 042?

nikdy v zivote som sa s niecim podobnym nestretol a preto je to pre mna dost tazke. v zasade chapem princip celeho, zaujima ma ale danove hladisko. otazka prijmovej casti je jasna ... kupna zmluva o prevode vlastnickeho prava ... v den podpisu, ked byt predali. najpodstatnejsi je ale pre mna Kataster a ZH predaneho majetku.
Viete mi prosim niekto poradit? Idem si to pozriet aj v postupoch uctovania. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa drazbou, zaradenie a nasledny predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.