Zavrieť

Porady

Zmena bydliska

Dobrý deň,
dňa 30.6.2007 som ukončil živnosť. Podnikal som popri zamestnaní. O mesiac na to 30.7.2007 som zmenil trvalé bydlisko, presťahoval som sa z okresu Nové Zámky do okresu Nitra. Kde mám podať daňové priznanie? Aké bydlisko si mám napísať do daňového priznania? Aké identifikačné číslo mám napísať do DP, pridelené DÚ, alebo rodné číslo? Vopred ďakujem za informácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Oznámiť zmenu na DU, kde si bol zaregistrovaný, a DP podať už na DU okres Nitra s tym istym IČO, DIČ a novou adresou.
    Niekde som sa dočítal, že na zmenu trvalého bydliska stačí prefotiť OP a zaslať na adresu DU. Je to pravda, alebo treba zajsť na DU osobne?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    milos.fojtik Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    dňa 30.6.2007 som ukončil živnosť. Podnikal som popri zamestnaní. O mesiac na to 30.7.2007 som zmenil trvalé bydlisko, presťahoval som sa z okresu Nové Zámky do okresu Nitra. Kde mám podať daňové priznanie? Aké bydlisko si mám napísať do daňového priznania? Aké identifikačné číslo mám napísať do DP, pridelené DÚ, alebo rodné číslo? Vopred ďakujem za informácie.
    Ak si ukončil živnosť, musel si nahlásiť všetky zmeny na živnostenskom úrade v NZ, na DÚ v NZ si musel odovzdať kartičku pridelenú s DIČ. Teraz si podáš DP na DÚ v Nitre s DIČ ktoré si mal pridelené (veď si podnikal na základe toho) a nič Ti nebráni, aby si do doplňujúcich údajov uviedol tieto skutočnosti už pre DÚ v Nitre.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    milos.fojtik Pozri príspevok
    Niekde som sa dočítal, že na zmenu trvalého bydliska stačí prefotiť OP a zaslať na adresu DU. Je to pravda, alebo treba zajsť na DU osobne?
    Skús zavolať, určite ti povedia. Alebo im to oznam písomne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    milos.fojtik Pozri príspevok
    Niekde som sa dočítal, že na zmenu trvalého bydliska stačí prefotiť OP a zaslať na adresu DU. Je to pravda, alebo treba zajsť na DU osobne?
    No kópiu OP by som určite neposielal. Človek nikdy nevie.....

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    dobrý deň, chcem sa spýtať, keď podnikateľ zmení bydlisko, a faktúry aj po zmene má opečiatkované pôvodnou, môže to tak byť? Alebo musí ich opraviť a radšej poslať neopečiatkované? Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iwett Pozri príspevok
    dobrý deň, chcem sa spýtať, keď podnikateľ zmení bydlisko, a faktúry aj po zmene má opečiatkované pôvodnou, môže to tak byť? Alebo musí ich opraviť a radšej poslať neopečiatkované? Ďakujem.
    Pečiatka nie je povinný údaj, používanie pečiatky neprikazuje žiadny zákon. Ale ak používa pečiatku so starou adresou podľa mňa mal by ich opraviť.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    smith Pozri príspevok
    Pečiatka nie je povinný údaj, používanie pečiatky neprikazuje žiadny zákon. Ale ak používa pečiatku so starou adresou podľa mňa mal by ich opraviť.
    ďakujem za odpoveď, aj ja myslím, radšej nech nepoužíva žiadnu ako starú....

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    smith Pozri príspevok
    No kópiu OP by som určite neposielal. Človek nikdy nevie.....
    Mne povedali priamo na daňovom úrade, že im mám poslať kópiu občianskeho preukazu so súhlasom s touto kópiou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.