Zavrieť

Porady

Zaplatený preddavok dan z MV

Veľa sa popísalo o novom zákone dane z MV ale nikde som nenašla, ako sa zaúčtuje zaplatený preddavok v JU výdavok neoplyvnujúci ZD alebo dať do réžie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja mam takuto situaciu:
    2.4.2007 uhradena dan z MV za rok 2006
    30.5.2007 uhradena pokuta za omeskanie platby za dan z MV 2007
    1.6.2007 uhradena dan z MV za rok 2007

    poradte prosim ako to zauctujem, dakujem.
    oprava:

    2.4.2007 uhradena dan z MV za rok 2006
    30.5.2007 uhradena pokuta za omeskanie platby za dan z MV 2006

    1.6.2007 uhradena dan z MV za rok 2007


    poradte prosim ako to zauctujem, dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivanakodajova Pozri príspevok
    oprava:

    2.4.2007 uhradena dan z MV za rok 2006 Výdavok ovplyvňujúci základ dane
    30.5.2007 uhradena pokuta za omeskanie platby za dan z MV 2006 výdavok neovplyvňujúci základ dane

    1.6.2007 uhradena dan z MV za rok 2007 výdavok ovplyvňujúci základ dane


    poradte prosim ako to zauctujem, dakujem.


    V citáte.
    Aaa este som prave zistila taku vecicku,
    ze k platbe dane z MV za rok 2007 som uviedla KS: 1344 (som to vtedy asi tak nejak vyhutala, ze ked to platim oneskorene... - jun07).

    Ale asi to mal byt KS: 1144 (platba bezna - preddavok na dan).

    Je to tak? Ak hej, co teraz?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivanakodajova Pozri príspevok
    Aaa este som prave zistila taku vecicku,
    ze k platbe dane z MV za rok 2007 som uviedla KS: 1344 (som to vtedy asi tak nejak vyhutala, ze ked to platim oneskorene... - jun07).

    Ale asi to mal byt KS: 1144 (platba bezna - preddavok na dan).

    Je to tak? Ak hej, co teraz?
    Nič. Keby daňový úrad nevedel s tým rady, tak by ťa vyzvali na opravu,resp. napísanie žiadosti o preúčtovanie dane na správny účet.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Pravdupovediac, nemám preštudovaný zákon, iba tak povrchne a tak by som potrebovala ozrejmiť platenie preddavkov dane z MV.
    Ak sme vo februári odhlásili vozidlo z premávky, za mesiac február sme ešte preddavky zaplatili, ale ďalej už platiť nemáme? A ak sme v marci nadobudli nové vozidlo, mám za toto vozidlo zaplatiť preddavky už marci alebo ako sa teraz vlastne postupuje?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kalkulka Pozri príspevok
    Pravdupovediac, nemám preštudovaný zákon, iba tak povrchne a tak by som potrebovala ozrejmiť platenie preddavkov dane z MV.
    Ak sme vo februári odhlásili vozidlo z premávky, za mesiac február sme ešte preddavky zaplatili, ale ďalej už platiť nemáme? A ak sme v marci nadobudli nové vozidlo, mám za toto vozidlo zaplatiť preddavky už marci alebo ako sa teraz vlastne postupuje?
    Preddavky sa vypočítavajú podľa stavu množstva vozidiel k 31.12.2007.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka Pozri príspevok
    Pravdupovediac, nemám preštudovaný zákon, iba tak povrchne a tak by som potrebovala ozrejmiť platenie preddavkov dane z MV.
    Ak sme vo februári odhlásili vozidlo z premávky, za mesiac február sme ešte preddavky zaplatili, ale ďalej už platiť nemáme? A ak sme v marci nadobudli nové vozidlo, mám za toto vozidlo zaplatiť preddavky už marci alebo ako sa teraz vlastne postupuje?
    Preddavky platíme podľa výšky dane v roku 2007/ ak bola viac ako 20000- kvartálne/.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Čiže nič mi nepribúda, ani neubúda na platenie, platím teda celý rok rovnako a k 31.1.2009 to zrovnám? Dobre tomu rozumiem?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem za pomoc. Teraz sa obzvlášť zišla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.