Zavrieť

Porady

Čerpanie SF

teraz som zistila, že v decembrovej výplate dal SZČO zamestnancovi "mimoriadne" prémie. Dá sa to dať v januári 2007 ako čerpanie SF? Však decembrová výplata bola vyplatená až v 01/2007
ak áno, tak čo všetko treba spraviť? ako sa to zaúčtuje v PD ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Citujem z § 7 zákona o SF ods.8 : Zamestnávateľ nesmie poskytovať príspevok z fondu na účely odmeňovania za prácu. V tomto § je jasne vymedzené na čo je možné použiť prostriedky z fondu. Tu je link: http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-...-2008-a.html#7

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    § 7
    (7) Príspevok z fondu zamestnávateľ nemôže poskytovať na účely odmeňovania za prácu.

    Platilo to aj do 31.12.2007

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    ekopo Pozri príspevok
    Citujem z § 7 zákona o SF ods.8 : Zamestnávateľ nesmie poskytovať príspevok z fondu na účely odmeňovania za prácu. V tomto § je jasne vymedzené na čo je možné použiť prostriedky z fondu. Tu je link: http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-...-2008-a.html#7
    Dobry den,

    mam jednu otazku k rocnemu zuctovaniu socialneho fondu, ktore sa malo vykonat k 31. 1.2008. /Pytam sa dost skoro /.
    Ake vsetky povinnosti sa pod tymto zuctovanim maju na mysli, a predkladam o tom niektorej institucii / DU, soc. a pod. / nejake doklady? V tomto smere nie som celkom doma.

    Dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dana7 Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam jednu otazku k rocnemu zuctovaniu socialneho fondu, ktore sa malo vykonat k 31. 1.2008. /Pytam sa dost skoro /.
    Ake vsetky povinnosti sa pod tymto zuctovanim maju na mysli, a predkladam o tom niektorej institucii / DU, soc. a pod. / nejake doklady? V tomto smere nie som celkom doma.

    Dakujem


    Nemám vedomosť o tom, že sa robí ročné zúčtovanie SF. Robí sa len inventarizácia tvorby a čerpania, nejlepšie každý mesiac , nielen na konci roka.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ročné zúčtovanie SF vykonávaš ak prídel do SF každý mesiac robíš pevnou sumou a na konci roka urobíš prepočet hrubá mzda /bez náhrad/ x 0,6%
    Buď ti výjde dotvorenie SF 527/472, alebo zníženie ak si ho vytvorila vo väčšej sume - 527/-472, zúčtovanie robíš vždy k 31.12.bežného roka, a robí sa len v účtovníctve, žiadne výkazy na inštitúcie neodovzdávaš.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nehovorme o ročnom zúčtovaní, pretože za chvílu si začneme pliesť ročné zúčtovanie ZP, dani zo ZČ.... Zákon uvádza "Zúčtovanie prostriedkov fondu"
    Naposledy upravil ekopo : 15.02.08 at 09:31 Dôvod: preklep

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Dakujem za odpovede, ale mam na mysli toto znenie prislusneho paragrafu zakona o SF:
    " Zuctovanie prostredkov fondu za kal. rok vykona zamestnavatel najneskor do 31. januara nasl. roka. Nevycerpany zostatok fondu prevadza do nasl. roka."
    Ale ak som pochopila spravne, tak mam mzdovy program, kde si zadam, ze mesacne sa mi tvori SF vo vyske 0,6% pricom do uvahy sa neberu nahrady prijmu, ale len zakl. mzda.
    V tom pripade, asi nemam co prepocitavat a upravovaT?
    Domnievam sa dobre?

    Vdaka

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    ekopo Pozri príspevok
    Citujem z § 7 zákona o SF ods.8 : Zamestnávateľ nesmie poskytovať príspevok z fondu na účely odmeňovania za prácu. V tomto § je jasne vymedzené na čo je možné použiť prostriedky z fondu. Tu je link: http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-...-2008-a.html#7
    ešte sa možno spýtam totálnu blbosť, ale pri ukončení pracovného pomeru, bolo vyplatené odchodné.... Nedá sa urobiť tak, že časť toho odchodného by sa dalo akože z toho sociálneho fondu? či to sa tak nedá ?
    nemám s týmto absolútne skúsenosti, len špekulujem.....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    ešte sa možno spýtam totálnu blbosť, ale pri ukončení pracovného pomeru, bolo vyplatené odchodné.... Nedá sa urobiť tak, že časť toho odchodného by sa dalo akože z toho sociálneho fondu? či to sa tak nedá ?
    nemám s týmto absolútne skúsenosti, len špekulujem.....
    Prečo by sa to robilo?, ochodné je daňovým nákladom.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Chcela by som sa opýtať, v decembri 2007 sme zamestnancom zakúpili vianočné kolekcie v sume 71,- Sk za kus. Dalo by sa dať čerpanie zo sociálneh fondu za tieto kolekcie ešte teraz vo febrárových mzdách, alebo sa to musí urobiť v mesiaci kedy im boli kolekcie poskytnuté, v našom prípade v decembri 2007?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.