Zavrieť

Porady

dan bonus - SZCO 3-12/2007

ahojte, chcem sa uistit, ze ako to je , ked je SZCO so zac.podnikania 1.3.2007 do konca roka, ako si moze uplatnit dan.bonus za svoje 5 rocne dieta. daaaaaaaaakujem.
- ci celu sumu 6570 alebo iba 3-12 = 5490,-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Môže si uplatniť za celý rok, teda aj za január a február, za predpokladu, že splní všetky podmienky na uplatnenie.

    jaahodna je offline (nepripojený) jaahodna

    jaahodna
    dakujem, tymi podmienkami myslis dostatocny zaklad dane? ten mal 165000,- alebo este nieco ine?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Myslela som tým aj základ dane, ale treba si prečítať aj § 33 zákona o dani z príjmov.

    Daňový bonus

    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 570 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; 57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    (2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

    atď .....
    Naposledy upravil Timka1 : 14.02.08 at 21:13 Dôvod: oprava

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    jaahodna Pozri príspevok
    dakujem, tymi podmienkami myslis dostatocny zaklad dane? ten mal 165000,- alebo este nieco ine?
    Okrem uvedeného musí byť splnená aj podmienka, že na dieťa si neuplatnil daňový bonus iný daňovník.

    jaahodna je offline (nepripojený) jaahodna

    jaahodna
    Timka1 Pozri príspevok
    Myslela som tým aj základ dane, ale treba si prečítať aj § 33 zákona o dani z príjmov.

    Daňový bonus

    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; 57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    (2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

    atď .....
    akurat ta sume je 6570,-

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Muška Pozri príspevok
    6570,- Sk za r. 2007
    Ďakujem za upozornenie, kopirovala som to a aj som si mylslela, že opravím kým pošlem, ale som prizabudla. Už som to opravila.

    lillian je offline (nepripojený) lillian

    lillian
    takze ak by bol zaklad dane 15000sk, ale hruby prijem je ccc300 000sk nemoze si uplatnit danovy bonus?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    lillian Pozri príspevok
    takze ak by bol zaklad dane 15000sk, ale hruby prijem je ccc300 000sk nemoze si uplatnit danovy bonus?
    Môže .

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    lillian Pozri príspevok
    keby teda bol ZD 0,tak nema vyznam uplatnovat si danovy bonus?
    Význam uplatniť si daňový bonus je vždy, len ide o to, či má daňovník na to nárok zo zákona. A SZČO musí splniť nielen podmienku o príjem, ale nesmie byť ani v strate.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.