Zavrieť

Porady

KRADEZ - stravne listky

Prosim Vas,
ako mam zauctovat ukradnute stravne listky?
Kradez je nahlasena na policii. Od policie mame len vyjadrenie ze zacali konanie voci neznamemu pachatelovi.
569/213. Ako sa bude spravat tato skoda? Bude to pripocitatelna polozka k ZD?
(Som zaciatocnik, este to nemam v krvi, co, kde a ako sa prejavi v konecnom dosledku)
Dakujem Vam za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    Prosim Vas,
    ako mam zauctovat ukradnute stravne listky?
    Kradez je nahlasena na policii. Od policie mame len vyjadrenie ze zacali konanie voci neznamemu pachatelovi.
    569/213. Ako sa bude spravat tato skoda? Bude to pripocitatelna polozka k ZD?
    (Som zaciatocnik, este to nemam v krvi, co, kde a ako sa prejavi v konecnom dosledku)
    Dakujem Vam za rady.
    Áno, bude to daňovo uznaný výdavok. § 19 odst.2 písm.g bod.2. v období, v ktorom bola skutočnosť potvrdená políciou.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    dakujem za rychlo reakciu, este to ma zaujima co znamena "potvrdena policiou"
    Je to ked prestanu hladat pachatela alebo ako?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    dakujem za rychlo reakciu, este to ma zaujima co znamena "potvrdena policiou"
    Je to ked prestanu hladat pachatela alebo ako?
    Potvrdenie, že sa skutok stal.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Tak tu to mame,

    (2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú:
    ...
    g) výdavky (náklady) vo výške obstarávacej ceny
    ...
    2. zmenky, o ktorej sa účtuje1) ako o cennom papieri, pri jej predaji len do výšky príjmov z predaja, posudzovanej za každý predaj jednotlivo,

    To pri jej predaji ma nejako mece. My za tie listky nedostaneme peniaze, resp nahradu. A kedze uz sme si do nakladov nakup listkov uz dali, tak teraz ked dam aj tu kradez na uct. 569 tak budem mat dvakrat v nakladoch tieto listky, ci sa na to nejako blbo pozeram?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    Tak tu to mame,

    (2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú:
    ...
    g) výdavky (náklady) vo výške obstarávacej ceny
    ...
    2. zmenky, o ktorej sa účtuje1) ako o cennom papieri, pri jej predaji len do výšky príjmov z predaja, posudzovanej za každý predaj jednotlivo,

    To pri jej predaji ma nejako mece. My za tie listky nedostaneme peniaze, resp nahradu. A kedze uz sme si do nakladov nakup listkov uz dali, tak teraz ked dam aj tu kradez na uct. 569 tak budem mat dvakrat v nakladoch tieto listky, ci sa na to nejako blbo pozeram?
    A prečo ste si ich dali do nákladov pri nákupe? pri nákupe účtujeme 213/321, o nákladoch účtujeme, až pri výdaji straveniek zamestnancom cez výdajku. A ak ste ich vydali zamestnancom, nemohlo dôjsť ku krádeži nie? potom už na účte 213 nemáte nič.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prepac, pomylil som sa...jasne v nakladoch je len cast (podla vydaju zamestnancov). Od vcera mam teploty tak nejako sa moc sa nesustredim co pisem a este to nemam v zite v krvy.
    Dakujem vam
    ste super.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    Prepac, pomylil som sa...jasne v nakladoch je len cast (podla vydaju zamestnancov). Od vcera mam teploty tak nejako sa moc sa nesustredim co pisem a este to nemam v zite v krvy.
    Dakujem vam
    ste super.

    Ak máš teploty, tak šup do postele, želám skoré uzdravenie.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    mam iba upovedomenie o zacati trestneho stihania . mozem to povazovat za Potvrdenie?


    neboj, dnes koncim a cez vikend sa idem liecit, ked som to do dnes vydrzal tak tych par hodin doklepem. Este odovzdat vykazy do poistovni a hajdy do postele

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    mam iba upovedomenie o zacati trestneho stihania . mozem to povazovat za Potvrdenie?


    neboj, dnes koncim a cez vikend sa idem liecit, ked som to do dnes vydrzal tak tych par hodin doklepem. Este odovzdat vykazy do poistovni a hajdy do postele
    Stačí. Zrejme máte aj doklad o nahlásení tej krádeže.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    Ty máš od PZ upovedomenie o začatí trestného stíhania a následne do troch mesiacov od jeho vydania, by si mal dostať od PZ Uznesenie, ktorým sa prerušuje trestné stíhanie vo veci prečinu, ak medzitým nechytili páchateľa. Na základe tohto uznesenia budeš účtovať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.