Zavrieť

Porady

Podielové fondy, postgraduálne stipendium

Prosím Vás mám výnosy z podielových fondov, som ich povinná zdaniť ja alebo mi ich zdaní banka, ešte by som poprosila o radu, či som povinná zdaniť príjem ( ide o postgraduálne štipendium v zahraničí ) alebo sa na mna vzťahuje par. 9 oslobodené od dane.... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Záleží od akého správcu podielový fond je, či od slovenského alebo zahraničného. Iba slovenskí správcovia ti zdania výnos pri predaji PL zrážkovou daňou, aj to robia len od 1.4.2007. U zahraničných fondov si zdaňuješ výnos sama, u slovenských podiel. fondov tiež, ak boli podielové listy predávané v čase, keď sa ešte zrážka dane nerobila, teda ak boli PL predávané v čase od 1.1. 2007 - 31.3.2007. Podielové listy zakúpené pred 1.1.2004 sú od dane oslobodené.
    Pre druhú časť otázky, v § 9 sa píše, že od dane sú oslobodené štipendiá, okrem doktorandského štipendia, tak bude záležať o aký stupeň štúdia ide.

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Pekný deň!
    Potreboval by som poradiť: Podielové fondy zakúpené pred 1.1.2004 sa nezdaňujú. Avšak pri odpredaji v roku 2007 mi ich správca zdanil. V daňovom priznaní pre rok 2007, si túto daň možno nárokovať ako daň na vrátenie resp. možno ju bude považovať ako preddavok na daň. Chcem sa spýtať, že či je potrebné k daňovému priznaniu priložiť doklad o nákupe, resp. predaji podielových listoch ako prílohu napr. ako pri uplatňovaní si nezdaniteľnej čiastky zaplatenej na DDP resp. ŽP sa dokladá vyhlásenie vystavené poisťovateľom.
    Ďakujem za odpoveď a prajem pokojný deň!

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Doklady o nákupoch a predajoch sa neprikladajú a zdá sa, že ani doklad o zrazenej dani nie je potrebné priložiť. Pozri aj tu posledný príspevok
    http://www.ako-investovat.sk/viewtop...77fc7e0dc8361d

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Ďakujem za odpoveď! V mojom prípade v konečnom dôsledku mi budú vracať zaplatenú daň. Takže zle asi nič neurobím ak tam priložím fotokópiu konfirmácie o nákupe a o predaji.
    S prianím pekného dňa!

    Podielové fondy, postgraduálne stipendium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.