Zavrieť

Porady

Odpocet DPH za 11/2007 v januari 2008 ?

Sme mesacny platcovia DPH. V 11/2007 sme zaplatili zalohu ale nebol nam vystaveny ziadny doklad s rozpisom DPH. Ten prisiel az teraz, samozrejme s datumom 30.11.2007.
Podla zakona by som si odpocet mohla uplatnit v 11 alebo 12 mesiaci 2007. Kedze som doklad nemala, tak nie je odpocitany. Mozem si doklad odpocitat za 01/2008, ak preukazem ze doklad bol skutocne zaslany az v januari resp. vo februari 2008 (list od dodavatela, resp. peciatky posty) alebo musim urobit opravne DPH za 11/2007?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adinka55 Pozri príspevok
    Sme mesacny platcovia DPH. V 11/2007 sme zaplatili zalohu ale nebol nam vystaveny ziadny doklad s rozpisom DPH. Ten prisiel az teraz, samozrejme s datumom 30.11.2007.
    Podla zakona by som si odpocet mohla uplatnit v 11 alebo 12 mesiaci 2007. Kedze som doklad nemala, tak nie je odpocitany. Mozem si doklad odpocitat za 01/2008, ak preukazem ze doklad bol skutocne zaslany az v januari resp. vo februari 2008 (list od dodavatela, resp. peciatky posty) alebo musim urobit opravne DPH za 11/2007?
    Právo na odpočet vzniklo v 11/07, ale kedže nebol doklad, uplatniť si si ho nemohla.
    Uplatníš si ho až vtedy, kedy budeš mať doklad.

    Odpocet DPH za 11/2007 v januari 2008 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.