Zavrieť

Porady

Materská,daňové priznanie, nezdaniteľné čiastky

Dobry deň,

chcela by som poprosiť niekoho o radu ohľadom podania DP keď som na materskej a nezdaniteľných položiek u manžela.
V apríli 2007 som sa vydala, nástup na MD som mala 9.7.2007 a v Auguste sa nám narodilo dieťa. Chcela by som si podať priznanie sama za seba. Ako mám postupovať? Treba doložiť k priznaniu aj nejaké potvrdenie o prijatej materskej - je to príjem ktorý sa v DP uvádza? Akú výšku nezdaniteľnej čiastky si tam mám uviesť?
Môže si uplatniť manžel nejaké nezdaniteľné časti na dieťa príp.na mňa a odkedy?

Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    romiada Pozri príspevok
    Dobry deň,

    chcela by som poprosiť niekoho o radu ohľadom podania DP keď som na materskej a nezdaniteľných položiek u manžela.
    V apríli 2007 som sa vydala, nástup na MD som mala 9.7.2007 a v Auguste sa nám narodilo dieťa. Chcela by som si podať priznanie sama za seba. Ako mám postupovať? Treba doložiť k priznaniu aj nejaké potvrdenie o prijatej materskej - je to príjem ktorý sa v DP uvádza? Akú výšku nezdaniteľnej čiastky si tam mám uviesť?
    Môže si uplatniť manžel nejaké nezdaniteľné časti na dieťa príp.na mňa a odkedy?

    Ďakujem pekne
    Materská nie je zdaniteľným príjmom takže vo vašom DP sa neuvádza. Máte nárok na celú odpočítateľnú položku vo výške 95.616 pre rok 2007.

    Manžel si môže na Vás uplatniť nezdaniteľnú časť vo výške 8/12 z celoročnej nezdaniteľnej časti, čiže od mája do decembra. Z tejto nezdaniteľnej časti treba odrátať výšku vášho príjmu ale aj materskej.

    Na dieťa si manžel môže uplatniť daňový bonus od 8/2007 pokiaľ tak doteraz neurobil. Je to 555,- mesačne

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    katkaj Pozri príspevok
    Materská nie je zdaniteľným príjmom takže vo vašom DP sa neuvádza. Máte nárok na celú odpočítateľnú položku vo výške 95.616 pre rok 2007.

    S týmto ja nesúhlasím, lebo pokiaľ viem tak materská je príjem, ktorý sa odpočítava od nezdaniteľného minima, čiže NEMÁ nárok na celú nezdaniteľnú časť. Prosím opravte ma ak to tak nie je. Aby sme nezavádzali ľudí. Rodičovský príspevok sa nezahŕňa.


    Manžel si môže na Vás uplatniť nezdaniteľnú časť vo výške 8/12 z celoročnej nezdaniteľnej časti, čiže od mája do decembra. Z tejto nezdaniteľnej časti treba odrátať výšku vášho príjmu ale aj materskej.

    Na dieťa si manžel môže uplatniť daňový bonus od 8/2007 pokiaľ tak doteraz neurobil. Je to 555,- mesačne
    S ostatným súhlasím.
    Naposledy upravil dr.kuko : 04.03.08 at 10:38

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    dr.kuko Pozri príspevok
    S ostatným súhlasím.
    Nemáš pravdu. Je to správna informácia, ktorú katka napísala. Lebo materská sa naozaj nezapočítava do príjmu a môže si žena na MD uplatniť celú nezdaniteľnú časť. Teba pomýlilo to, že materská sa berie do príjmu len v tom prípade, keď si chce manželku na odpočet uplatniť manžel.

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    Super damy dakujem za sqvelu a rychlu informaciu, naozaj ma pomylilo to ak si ju chce uplatnit manzel. Beriem spat a opravim to.
    Naposledy upravil dr.kuko : 04.03.08 at 10:48

    Materská,daňové priznanie, nezdaniteľné čiastky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.