Zavrieť

Porady

danove priznanie

Dobry den,
chcela by som sa spytat: sestra minuly rok koncila skolu, bola brigadnicky zamestnana zhruba dva mesiace a potom nastupila do zamestnania.
Musi si podat danove priznanie ? Aky prijem musi mat za minuly rok, aby si musela podat danove priznanie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    lucia11 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa spytat: sestra minuly rok koncila skolu, bola brigadnicky zamestnana zhruba dva mesiace a potom nastupila do zamestnania.
    Musi si podat danove priznanie ? Aky prijem musi mat za minuly rok, aby si musela podat danove priznanie ?
    pokiaľ mala príjem len zo zamestnania tak si môže zamestnávateľa požiadať o vykonanie ročného zúčtovania.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Opravujem, mohla požiadať do 15.02.2008.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    smith Pozri príspevok
    Opravujem, mohla požiadať do 15.02.2008.
    Súhlasím, ale pokiaľ tak neurobila, myslím že môže ešte žmurknúť na tetu mzdárku a požiadať

    lucia11 je offline (nepripojený) lucia11

    lucia11
    mala prijem aj z tej brigady,ale z tej nemala odvedene dane...takze ked mala napriklad prijem 30 000 za rok 2007 musi si spravit danove priznanie ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lucia11 Pozri príspevok
    mala prijem aj z tej brigady,ale z tej nemala odvedene dane...takze ked mala napriklad prijem 30 000 za rok 2007 musi si spravit danove priznanie ?
    Nech skúsi u mzdárky, ak nepochodí, tak nech podá DP, zrazené dane zo zamestnania sa jej vrátia.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    lucia11 Pozri príspevok
    mala prijem aj z tej brigady,ale z tej nemala odvedene dane...takze ked mala napriklad prijem 30 000 za rok 2007 musi si spravit danove priznanie ?
    do príjmu 47.808 za rok 2007 nemá povinnosť podávať DP

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katkaj Pozri príspevok
    do príjmu 47.808 za rok 2007 nemá povinnosť podávať DP
    Ale, keď v zamestnaní mala zrazené dane, tak sa jej oplatí, dostane späť bubáčiky.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    katkaj Pozri príspevok
    do príjmu 47.808 za rok 2007 nemá povinnosť podávať DP
    Povinnosť síce nemá.
    Ale ak by sa jej mala vrátiť zaplatená daň, tak prečo by si DP nepodala....

    Ak žiadnu daň nemala odvedenú, tak škoda míňať čas a papier.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Dobrý deň,
    chcem poprosiť o radu, práve mi jedna známa doniesla doklady na vypracovanie DP FO typ A. Časť roka -11,12/2007 bol zamestnaný vo Francúzku. Nemá však žiadne potvrdenie o príjme. Doniesla mi len výplatné pásky, ktoré sú vo Fr.jazyku a ja tomu nerozumiem. Mám teda tento príjem do DP započítať?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jamis Pozri príspevok
    Povinnosť síce nemá.
    Ale ak by sa jej mala vrátiť zaplatená daň, tak prečo b si DP nepodala....
    Súhlasím s Vami smith a jamis len neviem či vôbec pri celkovom príjme 30000 za rok mala nejaké preddavky zrážané. To zadávateľka otázky neuviedla

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    MartinkoK Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem poprosiť o radu, práve mi jedna známa doniesla doklady na vypracovanie DP FO typ A. Časť roka -11,12/2007 bol zamestnaný vo Francúzku. Nemá však žiadne potvrdenie o príjme. Doniesla mi len výplatné pásky, ktoré sú vo Fr.jazyku a ja tomu nerozumiem. Mám teda tento príjem do DP započítať?
    poradte prosím

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    MartinkoK Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem poprosiť o radu, práve mi jedna známa doniesla doklady na vypracovanie DP FO typ A. Časť roka -11,12/2007 bol zamestnaný vo Francúzku. Nemá však žiadne potvrdenie o príjme. Doniesla mi len výplatné pásky, ktoré sú vo Fr.jazyku a ja tomu nerozumiem. Mám teda tento príjem do DP započítať?
    Áno, zdaňujú sa všetky príjmy tak aj tie zo zahraničia

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MartinkoK Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem poprosiť o radu, práve mi jedna známa doniesla doklady na vypracovanie DP FO typ A. Časť roka -11,12/2007 bol zamestnaný vo Francúzku. Nemá však žiadne potvrdenie o príjme. Doniesla mi len výplatné pásky, ktoré sú vo Fr.jazyku a ja tomu nerozumiem. Mám teda tento príjem do DP započítať?
    Treba uviesť aj príjmy z Francuzska. U nás DÚ akceptuje ako potvrdenie o príjme v zahraničí aj prefotené výplatné pásky.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    smith Pozri príspevok
    Treba uviesť aj príjmy z Francuzska. U nás DÚ akceptuje ako potvrdenie o príjme v zahraničí aj prefotené výplatné pásky.
    A vedia si ich daňari preložiť ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    A vedia si ich daňari preložiť ?
    To už je ich problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.