Zavrieť

Porady

zivnosť v ČR, je potrebné podať daňové priznanie na SR

Je potrebné podať daňové priznanie v SR, ak mám živnosť v ČR/výuka jazyka Aj/,všetky odvody riadne platím v ČR,kde aj podávam daňové priznanie. No minulý rok som daňové priznanie podávala aj Slovensku,ale je to naozaj potrebné nakoľko ja si na SR ani žiadne odvody neplatím a mám tu len trvalé bydlisko.Ale aj živnosť so sídlom v ČR.Prosím niekoho o pomoc?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak si daňový rezident ČR - nepodávaš DP v SR,

    v súvislosti s daňovou rezidenciou som si overovala skutočnosť, či treba odovzdať namiesto DP potvrdenie o rezidencii - pracovníčka tvrdí, že nie je potrebné, ALE pre každý prípad radšej doporučujú také potvrdenie odovzdať - predíde sa neskorším nedorozumeniam

    http://financie.etrend.sk/124754/moj...-zo-zahranicia
    Naposledy upravil hanelie : 18.02.08 at 14:57

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    veronika.valachova Pozri príspevok
    Je potrebné podať daňové priznanie v SR, ak mám živnosť v ČR/výuka jazyka Aj/,všetky odvody riadne platím v ČR,kde aj podávam daňové priznanie. No minulý rok som daňové priznanie podávala aj Slovensku,ale je to naozaj potrebné nakoľko ja si na SR ani žiadne odvody neplatím a mám tu len trvalé bydlisko.Ale aj živnosť so sídlom v ČR.Prosím niekoho o pomoc?
    Základom je správne určenie krajiny, v ktorej máš daňovú rezidenciu.
    Kritériá - trvalý pobyt, stály byt, stredisko živnostných záujmov (osobné majú prednosť pred hospodárskymi ) ...

    zivnosť v ČR, je potrebné podať daňové priznanie na SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.