Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Ak ma zamestnanec, prijem zo zivnosti 8OO,- za rok, musi sa to uviest v danovom priznani? Kamoske povedala uctovnicka v praci ze nie a nechce jej to tam dat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonka123 Pozri príspevok
    Ak ma zamestnanec, prijem zo zivnosti 8OO,- za rok, musi sa to uviest v danovom priznani? Kamoske povedala uctovnicka v praci ze nie a nechce jej to tam dat...
    a má okrem toho aj iný príjem ? Alebo tých 800,- je jej jediný príjem ?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonka123 Pozri príspevok
    ma prijmy zo zamestnania, ale zo zivnosti iba 800,-
    pokiaľ je jej úhrn príjmov viac ako 47.808 čo predpokladám že je tak si podá DP a zdaní si tam aj ten príjem zo živnosti. Nevidím v tom problém

    sonka123 je offline (nepripojený) sonka123

    sonka123
    hej, to som jej aj ja hovorila, ale jej to uz spravila uctovnicka v praci a ten prijem zo zivnosti jej tam nedala, vraj to netreba. Takze by si mala podat sama danove? A ked to poda aj zamestnavatel aj ona?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonka123 Pozri príspevok
    hej, to som jej aj ja hovorila, ale jej to uz spravila uctovnicka v praci a ten prijem zo zivnosti jej tam nedala, vraj to netreba. Takze by si mala podat sama danove? A ked to poda aj zamestnavatel aj ona?
    pokiaľ požiadala zamestnávateľa o vykonanie RZD tak tam jej účtovníčka nemohla dať príjem zo živnosti, to je pravda. Ona musí podať DP.
    Vyžiada si od účtovníčky RZD ktoré jej už urobila a urobí si sama DP.
    Prípadne pokiaľ ešte RZD nebolo vykonané nech poprosí účtovníčku o zrušenie žiadosti o vykonanie RZD

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonka123 Pozri príspevok
    aha, dobre, tak dik za pomoc
    za celý rok sa príjmy zúčtovávajú len raz. Čiže buď sa požiada o vykonanie RZD alebo si daňovník urobí DP sám.

    simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

    simonovaz
    Ahoj. Zo živnosti všetky korunky treba priznať. Ani nie je to veľká suma, radšej teraz z toho platiť 152,-Sk daň, ako po kontroly 2000,- za neúplnosť..

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    simonovaz Pozri príspevok
    Ahoj. Zo živnosti všetky korunky treba priznať. Ani nie je to veľká suma, radšej teraz z toho platiť 152,-Sk daň, ako po kontroly 2000,- za neúplnosť..
    uplatní si 40% výdavky a tá daň bude ešte menšia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.