Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a príjem

Dobrý deň,

prosím o radu:

Od októbra 2005 som bola zamestnaná v normalnom pracovnom pomere za 15.000,- Sk. Od októbra 2006 som na rodičovskom príspevku a zároveň som popri ňom bola zamestnaná na štyri hodiny denne za 5.000,- Sk. V októbri 2007 som zostala tehotná. Koncom apríla nastupujem na materskú dovolenku. Z ktorého príjmu my budú počítať materskú. Iba z 5000 aj keď som bola zamestnaná len na polovičný úväzok?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    monika zboraiová Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím o radu:

    Od októbra 2005 som bola zamestnaná v normalnom pracovnom pomere za 15.000,- Sk. Od októbra 2006 som na rodičovskom príspevku a zároveň som popri ňom bola zamestnaná na štyri hodiny denne za 5.000,- Sk. V októbri 2007 som zostala tehotná. Koncom apríla nastupujem na materskú dovolenku. Z ktorého príjmu my budú počítať materskú. Iba z 5000 aj keď som bola zamestnaná len na polovičný úväzok?

    Ďakujem
    Áno, tvoj VZ na NP bol 5000,-. Bohužiaľ, nikoho nebude zaujímať, že to bolo na skrátený pracovnú úväzok. Takže materská bude počítaná z 5000,- plus by si mala dostať doplatok do výšky rodičovského príspevku.
    Skús preštudovať témy o materskej, ako Ti bolo odporúčané v predchádzajúcom príspevku. Je tam popísaných dosť možností na zvýšenie materskej.
    Ešte stále pracuješ v tom zamestnaní? Tesne pred nástupom na MD stačí tento PP ukončiť a následne na druhý deň uzatvoriť nový PP, s tým istým zamestnávateľom alebo s nejakým iným, a stanoviť si mzdu vo výške maximálneho VZ 28142,-. Naozaj stačí aj na 1-2 dni pred nástupom na MD. Materská by potom bola počítaná z tohto VZ, a bola by cca. 15000-15500,- v závislosti od dĺžky mesiaca.
    Keďže na MD nastupuješ v apríli, tak ak by si nový PP uzatvorila v 04/2008 tak VZ za jeden kalendárny deň musí byť 939,-. Podľa toho treba potom presne prispôsobiť výplatu. Dohodni sa so zamestnávateľom, že odvody, ktoré navyše zaplatí z tohto zvýšeného VZ mu všetky uhradíš. Z takej peknej materskej to nebude problém.

    rodičovský príspevok a príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.