Zavrieť

Porady

Ďaň z úrokov na účte SZČO v ČR

Ahojte, aj keď som hľadala všade nikde som nešla odpoveď na moju otázku. Mám problém so živnostníkom, ktorý pracuje na slovenskú živnosť v ČR. Nezdržiava sa tam viac ako 183 dní v roku. Takže svoje príjmy zdaňuje v SR. Má však založený účet v českej banke, ktorý využíva len na podnikateľskú činnosť. Neviem si dať rady s úrokmi a so zrazenou daňou z úrokov na účte v ČR. Mám túto zrazenú daň dať na zápočet daňovej povinnosti vypočítanej v SR? Prosím o radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Predpokladám, že v ČR sa bude podľa českých zákonov takto zrazená daň rovnako ako u nás považovať za vysporiadanú. V SR pri podaní daňového priznania sa bude považovať za daň zaplatenú v zahraničí a túto je možné podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR započítať.

    Kataka je offline (nepripojený) Kataka

    Kataka
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ak budem postupovať týmto spôsobom, ako preukážem DÚ zaplatenú daň v ČR? Nie je potrebný nejaký doklad o zaplatenej dani v ČR?

    Ďaň z úrokov na účte SZČO v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.