Zavrieť

Porady

Prívesný vozík a daň z motorových vozidiel

Prosím Vás môže mi niekto poradiť do akej skupiny zaradiť prívesný vozík. Určujem to podľa vozidla ku ktorému je pripojený?
A ešte jedna otázka v januári sme predali vozidlo v TP nie je uvedená norma pre emisie takže ho neviem zaradiť. Podľa roku výroby by patrilo do skupiny EURO3. Môžem ho zaradiť do skupiny ostatné vozidlá a nepátrať po osvedčení od výrobcu? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Prosím Vás môže mi niekto poradiť do akej skupiny zaradiť prívesný vozík. Určujem to podľa vozidla ku ktorému je pripojený?nie
    vo vzťahu ku dani:
    kategória O

    O 1 do 750kg
    O 2 od 750kg do 3500kg
    O 3 od 3500kg do 10 000kg
    O 4 od 10 000kg

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    HankaS Pozri príspevok
    Prívesný vozík je odpisová skupina 2 , kod 34.20.2
    Otázka smerovala k dani z mot.vozidiel. Inak súhlas.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Čo satýka tej EURO normy ako píšeš, to je ešte nie všetko tak úplne jasné,
    ale ja by som ho tiež zaradila do skupiny podľa roku výroby, pokiaľ v technickom preukaze nemá nič iné.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    niektoré samosprávne kraje vo VZN pri určení ročnej sadzby dane prípojného vozidla vychádzajú z emisnej triedy tažného vozidla, ale len pri úžitkovom vozidle.
    Napr. TSSK to má takto:
    - Predmetom dane je motorové a prípojné vozidlo kategórie M, N, a O (ďalej len „ vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov (ďalej len „podnikanie“).
    - Úžitkovým vozidlom sa rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4
    - Základom dane pri osobnom automobile je zdvihový objem motora v cm3 a pri úžitkovom vozidle a autobuse ich celková hmotnosť v tonách, počet náprav a plnenie emisných limitov.
    - Sadzba dane pre náves a prípojné nemotorové vozidlo v súprave sa určí z emisnej triedy pre ťahač.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ja som to moc dobre nepochopila, firma kúpila prívesný vozík v TP: príves nákladný kategória O1 hmotnosť 750kg. Máme veľa áut, nekúpil sa k špeciálne k nijakému, kúpil sa pre prípad potreby a teraz zaradím ho podľa celkovej hmotnosti v tonách prvý riadok ale ktorá sadzba dane? ako ho zaradím do tých EURO noriem keď v TP nič nemám a ani ho nemôžem priradiť špeciálne k nijakému autu? Prosím o radu...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    prívesný vozík nemá s členením podľa EURO limitov nič spoločné / ide o emisie / -
    limity EURO sa týkajú len úžitkových a nákladných vozidiel
    v TP r. 49 / spotreba a emisie pre potreby ostatných MV / členenie skupín EURO /- významné info od rozalky
    Naposledy upravil hanelie : 23.01.09 at 08:07

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Aha už mi doplo robím aj ťahače s návesmi tak som z toho ostala trošku dosť celá pomýlená... Ďakujem moc.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Platí sa daň z mot.vozidiel za klasický prívesný vozík za osobné auto, ktoré máme v majetku firmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.