Zavrieť

Porady

účtovanie pokladne

Začínam účtovať v MRP PÚ pokladňu. Ak som správne pochopila, účtujem ju v účtovnom denníku. Musím mať na každý doklad z pokladne vypísaný aj výdavkový pokladničný doklad? Skúšala som to najprv takto, že k jednému VPD som mala pripojených viac dokladov z ERP avšak nastal problém pri rozúčtovaní, lebo DPH je na každom doklade a v "zbere DPHdokladov" som ich mala zrátane dokopy a asi to nie je OK. Poraďte prosím skúsenejší
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    paťuška Pozri príspevok
    Začínam účtovať v MRP PÚ pokladňu. Ak som správne pochopila, účtujem ju v účtovnom denníku. Musím mať na každý doklad z pokladne vypísaný aj výdavkový pokladničný doklad? Skúšala som to najprv takto, že k jednému VPD som mala pripojených viac dokladov z ERP avšak nastal problém pri rozúčtovaní, lebo DPH je na každom doklade a v "zbere DPHdokladov" som ich mala zrátane dokopy a asi to nie je OK. Poraďte prosím skúsenejší
    Účtuješ cez účtovný denník, na doklady musíš mať vypísané aj PPD aj VPD. Ja osobne účtujem každý doklad zvlášť, ale stretla som sa už aj s VPD ku ktorému bolo pripnutých viac výdavkových dokladov, ale v tom prípade je potrebné priložiť aj súpis týchto dokladov, sčítať ZD, daň a celkovú sumu.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pokiaľ máš rovnaké číslo VPD resp. PPD a viacej rôznych zápisov tak vtedy sumy sčítava dokopy.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    No veď TO mi práve vadí, takže radíš každému VPD dať iné číslo? Skúšala som ešte nechať rovnaké a každý pokl.doklad som rozúčtovala zvlášť ibaže v zbere DPH som mala pod jedným číslom napr. 5 dokladov. Môže to tak byť....????

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Doporučujem dať každému VPD a PPD dať iné číslo. Keď niečo budeš v budúcnosti hľadať potom to oceníš.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pokiaľ nechceš mať v sumarizácii súčtový doklad, tak potom každý zvlášť. Ináč takisto sa Ti sčítajú VPD/PPD aj pri zostave pokladni.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Účtujem každý doklad zvlášť (MRP), ale pretože mi je ľúto papiera, tak mám v Exceli pomôcku stiahnutú z Porady, kde si vypíšem viac dokladov na jednu stranu a tie tlačím, na jednu stranu cca 5- 6 VPD. K nim pripnem bločky od nákupov. Je to síce poštvorné účtovníctvo, pracné na nedopletenie čísel dokladov, ale nejaký ten papier sa ušetrí. A je to aj určitá forma kontroly.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.