Zavrieť

Porady

Daňove Priznanie - dlhodobe pôsobenie v zahraničí

Prosím Poraďte ohladne danoveho priznania.

Vratila som sa po viac ako 6 rokoch z Kanady, kde som pracovala a legalne odvadzala dane. Mam podvojne obcianstvo to znamena, ze som obcankou Kanady ako aj Slovenska.
Od Januara 2007 do Augusta 2007 som pracovala v Kanade. Na Slovensko som sa vratila v Septembri 2008 a zacala pracovat od polovice Novembra 2007 až dodnes.
Moje prijmi v Kanade boli riadne zdanene (daňove priznanie budem posielať do Kanady na Danove vyrovnanie pred koncom Aprila 2008) - dane mi strhaval zamestnavatel v Kanade.

Moj sucasny zamestnavatel mi Danove zuctovanie odmietol podať z dôvodu neznalosti procesov? keďže som pracovala vacsiu cast roka v zahranici.

Rad by som poziadala, ci mi vie niekto poradit, ci musim podavat danove priznanie tu na Slovensku. Mozem priznat cast vKanade a cast na Slovensku...???? dufala som, ze DP nebudem musiet podavat.

Za pomoc vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňove Priznanie - dlhodobe pôsobenie v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.