Zavrieť

Porady

daňový - nedaňový náklad

Poraďáci poraďte:
Som živnostník a používam os.automobil vypožičaný na základe "Zmluvy o výpôžičke". V zmluve mám okrem iného uvedené, že automobil mám zabezpečiť proti krádeži a poškodeniu. Keďže nemám garáž, chcem upraviť miesto na parkovanie vo dvore rodinného domu, ktorého vlastníkom je manželka.
Nejde o investíciu, náklady počítam cca 5.000,- Sk (štrk, dlažba + práca).
Môžem si náklady uplatniť ako daňovouznané?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dalo, zmluva o prenájme časti pozemku s manželkou. Manželka by mála príjem, ale nič tým nezískate, pretože ide o výdavky, kt. si v súvislosti s úpravou (štrk, dlažba) pozemku dáte do nákladov, ale pre manželku by to bol nepeňažný príjem.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    betka Pozri príspevok
    Dalo, zmluva o prenájme časti pozemku s manželkou. Manželka by mála príjem, ale nič tým nezískate, pretože ide o výdavky, kt. si v súvislosti s úpravou (štrk, dlažba) pozemku dáte do nákladov, ale pre manželku by to bol nepeňažný príjem.

    Zadávateľ otázky píše výdavky vo výške asi 5.000,- takže pre manželku by to bol príjem vo výške 5.000,- a ak sa s nájomným vojde do limitu, ktorý je oslobodený od dane, tak by to malo význam.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    U mňa osobne by to tiež celkom nebolo čisté ... skôr teda nie
    Ja by som to daňových výdavkoch určite na silu nervala. Veď ide o sumu Sk 5000,-- čiže na dani je to Sk 950,-- (možno pre niekoho dosť podstatná sumu) u mňa by to ale za prípadné problémy s dokazovaním daňovákovi, že právé tento výdavok som potrebovala na dosiahnutie, zabezpečenie a doržanie svojich príjmov ...

    daňový - nedaňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.