Zavrieť

Porady

stravne v ČR

Dobrý deň,

prosím o radu: živnostník pracujúci v lese na približovaní a pílení dreva pracoval na SR časť roka a časť roka v ČR. Mal spísanú zmluvu na práce v ČR na Šumave, ale faktúry išli slovenskému živnostníkovi.Neviem, či má nárok na stravné a vreckové počas prác v ČR, prosím poraďte mi, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

    Viera Ká
    Slovenský živnostník spísal s nim zmluvu o ťažbe dreva na Šumave, pravdepodobne mal on nejakú zmluvu s ČR a najal si na prácu ďalších slovenských živnostníkov.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Viera Kuchťáková Pozri príspevok
    Slovenský živnostník spísal s nim zmluvu o ťažbe dreva na Šumave, pravdepodobne mal on nejakú zmluvu s ČR a najal si na prácu ďalších slovenských živnostníkov.
    Ja by som urobila týždenné CP na prac.cesty do ČR a k tomu uplatniť prislúchajúce stravné v CZK. Treba posúdiť podľa toho či prikladal k FA nejaké výkazy o prácach, dátumy a časy poskytovania služby....

    Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

    Viera Ká
    Na faktúrach má uvedený mesiac v ktorom pracoval v ČR a má jednu zmluvu o dielo na celý rok 2007, že práca bude na Šumave, ale to ma mýli, že faktúra je adresovaná slovenskému živnostníkovi, nie som si teda istá, či to stravné a vreckové v CZK môžem dať na základe týchto údajov. Auto si uplatniť nemôže, nemá zaplatenú cestnú daň.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Viera Kuchťáková Pozri príspevok
    Na faktúrach má uvedený mesiac v ktorom pracoval v ČR a má jednu zmluvu o dielo na celý rok 2007, že práca bude na Šumave, ale to ma mýli, že faktúra je adresovaná slovenskému živnostníkovi, nie som si teda istá, či to stravné a vreckové v CZK môžem dať na základe týchto údajov. Auto si uplatniť nemôže, nemá zaplatenú cestnú daň.
    Obaja živnostníci - dodávateľ aj odberateľ majú sídlo v SR?
    Ak áno, musel teda chodiť do ČR, alebo tam vycestovať a bývať tam a stravovať sa, aby mohol poskytnúť túto službu, ktorá tvorí jeho zdaniteľné príjmy plynúce zo Sr, lebo odberateľ je Sk. Tým pádom sú tieto náklady daňovo uznané.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Viera Kuchťáková Pozri príspevok
    Auto si uplatniť nemôže, nemá zaplatenú cestnú daň.
    Čo sa týka auta čítaj link príspevok č.38
    http://www.porada.sk/t70960-p2-dan-z...zidiel-fo.html
    Naposledy upravil jessica : 23.02.08 at 13:40 Dôvod: doplnenie č.prísp.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Viera Kuchťáková Pozri príspevok
    Na faktúrach má uvedený mesiac v ktorom pracoval v ČR a má jednu zmluvu o dielo na celý rok 2007, že práca bude na Šumave, ale to ma mýli, že faktúra je adresovaná slovenskému živnostníkovi, nie som si teda istá, či to stravné a vreckové v CZK môžem dať na základe týchto údajov. Auto si uplatniť nemôže, nemá zaplatenú cestnú daň.
    Má nárok na diéty v českých korunách. Treba si však dať pozor na dodržanie 183 dní. Ak presiahne viac, mal by byť prihlásený na platenie dane v čechách.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Viera Kuchťáková Pozri príspevok
    Na faktúrach má uvedený mesiac v ktorom pracoval v ČR a má jednu zmluvu o dielo na celý rok 2007, že práca bude na Šumave, ale to ma mýli, že faktúra je adresovaná slovenskému živnostníkovi, nie som si teda istá, či to stravné a vreckové v CZK môžem dať na základe týchto údajov. Auto si uplatniť nemôže, nemá zaplatenú cestnú daň.
    Pozri si túto tému http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej...vnostnika.html.

    K podčiarknutému - ak používa MV na podnikanie a nemá za platenú daň z MV, bude sankcionovaný podľa osobitného predpisu (Zákon o správe daní a poplatkov). Ak používané MV nie je v obchodnom majetku, daňové výdavky súvisiace s použitím MV na pracovné cesty si uplatní podľa § 19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.