Zavrieť

Porady

Slovak Telecom - obdobie DPH

Pocula som uz 4rozne nazory, do ktoreho obdobia DPH priradit fakturu od ST.

Datum dodania sluzby je 31.1.2005
Fakturacne obdobie je 01 - 31. 1.2005
Datum vyhotovenia je 04.02.2005

Co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maria2 je offline (nepripojený) Maria2

    Maria2
    katika
    Pôjde to do DPH za január.
    podla datumu dodania - alebo podla datumu fakturacneho obdobia?
    pretoze tu mam od nich aj fakturu, kde je datum dodania 03.01. ale fakturacne obdobie je 12/2004
    Naposledy upravil Maria2 : 18.03.05 at 11:19 Dôvod: doplnenie

    Maria2 je offline (nepripojený) Maria2

    Maria2
    ved hej, ale ktosi mi povedal, ze to je chapane od 1.1.05 ako tovar a preto termin dodanie sluzby na tomto doklade nema vyznam.
    Asi to nedoriesim:-)

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    katika
    Pôjde to do DPH za január.
    ... alebo za február (§ 51 ods.2 zákona o DPH). Predpokladám, že ide o to, kedy to uplatniť na odpočet.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    petra:-)
    ... alebo za február (§ 51 ods.2 zákona o DPH). Predpokladám, že ide o to, kedy to uplatniť na odpočet.
    Podľa mojich informácií (z DÚ) sa od januára 2005 platby za telefón posudzujú podľa obdobia, ku ktorému sa vzťahujú, t.j. faktúra za január 2005 s dátumom dodania 3.2. a dátumom vystavenia 7.2. sa má na odpočet uplatniť v januárovom priznaní.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    andrej_rv
    Podľa mojich informácií (z DÚ) sa od januára 2005 platby za telefón posudzujú podľa obdobia, ku ktorému sa vzťahujú, t.j. faktúra za január 2005 s dátumom dodania 3.2. a dátumom vystavenia 7.2. sa má na odpočet uplatniť v januárovom priznaní.
    Celkom s tým nesúhlasím. Prečo práve telefón má byť vyňatý
    z horeuvedeného paragrafu - veď keď dostanem fa vo februári do podania DP môžem sa rozhodnúť či janár abo február.....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ivenka
    ALE JE TO TAK AKO PISE ANDREJ OD 1.1.05
    pomôž mi § prosím Ťa prečo je to tak. Niečo mi ušlo?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Bohužiaľ to neviem doložiť (vraj im to hovorili na nejakom školení resp. im to prišlo mailom). Skúsim sa za tým ešte pozrieť, lebo podľa mňa to tiež nie celkom v súlade so zákonom. Alebo som si novelu dosť podrobne neprečítal, neviem...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    andrej_rv
    Bohužiaľ to neviem doložiť (vraj im to hovorili na nejakom školení resp. im to prišlo mailom). Skúsim sa za tým ešte pozrieť, lebo podľa mňa to tiež nie celkom v súlade so zákonom. Alebo som si novelu dosť podrobne neprečítal, neviem...
    Ja tu tak trochu teraz v tom listujem a vidím - § 19 ods. 3 osobitne stanovuje deň dodania pri opakovane poskytovaných elektronických komunikačných sieťach a elktronických komunikačných službách oprávnenými osobami - za deň dodania sa v tomto prípade považuje najneskôr deň vyhotovena faktúry, ak nebola vyhotovená do konca 3. kalendárneho mesiaca nasledujúceho po období , ku ktorému sa opakovane dodávaná služba vzťahuje,vzniká daňová povinnosť posledným dňom 3. kalendárneho mesiaca nasledujúceho po tomto období.

    Je to síce krkolomná formulácia, ale tá podľa mňa pojednáva, kedy vzniká daňová povinnosť-t.j. i právo na odpočet, ale nevidím z toho, že si ho nemôžem uplatniť
    podľa §50?? Alebo nevidím už pre oneskorenú hodinu?

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Uz netreba mat fakturu? Ak ta faktura pride nejakeho 15.2. tak dovtedy cakam na doklady?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mv66
    Uz netreba mat fakturu? Ak ta faktura pride nejakeho 15.2. tak dovtedy cakam na doklady?
    0

    Ja si myslím, že nemusíš čakať na faktúru do 15.2.. Myslím si tak ako píšem v predchádzajúcom príspevku - novela hovorí kedy vzniká právo na odpočet - a ako odpočítať pojednáva § 50. Čiže odpočet podľa mňa možný január alebo február

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.