Zavrieť

Porady

Príjem z ČR a vedenie JU

Dobrý deň, prosím o poradu ohľadom uvedeného problému. Živnostník má príjmy z podnikania z ČR. V ČR vedie podvojné účtovníctvo a na Slovensku vedie jednoduché účtovníctvo. Zaujíma ma, akým spôsobom si má uplatniť výdavky napr. na stravné, keďže v účtovníctve ČR ich má uplatnené vo výške ustanovenej zákonom v ČR a na Slovensku by mal nárok podľa zákona o cestovných náhradách nárok vo vyššej sume. Môže si ich na Slovensku doúčtovať vo výške podľa slovenských predpisov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Ešte ma zaujíma či si musí uplatniť výdavky na stravné vo vyššej čiastke, alebo ich môže ponechať v čiastke podľa predpisov v ČR.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jaanna Pozri príspevok
    Zdaňuje príjem v ČR i na Slovensku.
    To čo písala Johanka je odkaz na tému s rovnakou problematikou. Klikni na to a čítaj.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    tak ešte raz, zaujíma ma či stravné v zahraničí musí byť vo výške podľa zákona o cestovných náhradách, alebo môže byť nižšie?
    Prosím o radu

    Príjem z ČR a vedenie JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.