Zavrieť

Porady

Prepočítací kurz - § 31

Ahojte. Ako mám chápať ods. 2 uvedeného paragrafu, tzn. ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priem. kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou. Tú 1. možnosť prepočtu si neviem vysvetliť. Mám si zobrať kurzy v jednom mesiaci, ktorými boli prepočítané príjmy na účet v banke, a zpriemerovať ich? Napr. dňa 29.03. príjem s kurzom 33,071, dňa 30.03. kurz 33,076. Priemer uvedených kurzov v marci je 33,0735 = 33,073? Alebo brať priemerný kurz NBS v danom mesiaci? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajab Pozri príspevok
    Ahojte. Ako mám chápať ods. 2 uvedeného paragrafu, tzn. ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priem. kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou. Tú 1. možnosť prepočtu si neviem vysvetliť. Mám si zobrať kurzy v jednom mesiaci, ktorými boli prepočítané príjmy na účet v banke, a zpriemerovať ich? Napr. dňa 29.03. príjem s kurzom 33,071, dňa 30.03. kurz 33,076. Priemer uvedených kurzov v marci je 33,0735 = 33,073? Alebo brať priemerný kurz NBS v danom mesiaci? Dakujem
    Brať priemerný kurz zverejnený NBS.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Szco má účet vedený v EUR vo VUB.Chcem sa opýtať ,výpis dostane napr 02.02.2008 za mesiac január 2008. OBRATY OD 01.01.2008 DO 31.01.2008 mám účtovat kurzom doručenia výpisu,čiže 02.02.2008,alebo ako boli uskutočnené podľa jednotlivých dní v januári?napr. uhradená fa.08.01.2008 vo výpise,tak použijem kurz NBS 08.01.2008?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    zhv Pozri príspevok
    Szco má účet vedený v EUR vo VUB.Chcem sa opýtať ,výpis dostane napr 02.02.2008 za mesiac január 2008. OBRATY OD 01.01.2008 DO 31.01.2008 mám účtovat kurzom doručenia výpisu,čiže 02.02.2008,alebo ako boli uskutočnené podľa jednotlivých dní v januári?napr. uhradená fa.08.01.2008 vo výpise,tak použijem kurz NBS 08.01.2008?
    Kurzom v deň uskutočnenia účtovného prípadu - deň inkasa pohľadávky, deň úhrady záväzku ....

    vevericka je offline (nepripojený) vevericka

    vevericka
    No a trocha odbočím. Ako naúčtujem zúčtovanie kurzových rozdielov od r.2004, keď sme tieto na základe paragrafu 52 odst.39 nezahrňovali do základu dane a teraz za rok 2007 nám
    vznikla povinnosť tieto kurzové rozdiely zahrnúť do základu dane. Ďakujem

    Prepočítací kurz - § 31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.