Zavrieť

Porady

riadky 46 až 48 v DP FO A

Viete mi niekto poradiť, snažím sa spraviť DP FO, ktorá pracovala aj v Nemecku na potvrdení má len sumu hrubý príjem v EURo, viem že tieto príjmy sú vyňaté zo ZD, ale nie je mi jasnné že sa tieto príjmy znížia o zaplatené poistné a príspevky, ktoré je pvinný platiť zamestnanec vzťahujće s k týmto príjmom. To myslia povinné ZP, ktoré si musí zamestnanec platiť v SR, lebo na potvrdení nie je žiadna iná suma len hrubý príjem. Ďakujem. Slávka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Slávka33 Pozri príspevok
    Viete mi niekto poradiť, snažím sa spraviť DP FO, ktorá pracovala aj v Nemecku na potvrdení má len sumu hrubý príjem v EURo, viem že tieto príjmy sú vyňaté zo ZD, ale nie je mi jasnné že sa tieto príjmy znížia o zaplatené poistné a príspevky, ktoré je pvinný platiť zamestnanec vzťahujće s k týmto príjmom. To myslia povinné ZP, ktoré si musí zamestnanec platiť v SR, lebo na potvrdení nie je žiadna iná suma len hrubý príjem. Ďakujem. Slávka
    Myslia poistné , ktoré sa vzťahuje k príjmom z Nemecka, teda poistné, ktoré si (asi) mal platiť v Nemecku. Ak si neplatil, tak do DP uvedieš iba hrubý príjem a celý bude vyňatý zo zdanenia.

    Slávka33 je offline (nepripojený) Slávka33

    Slávka33
    Ďakujem za odpoveď a nevie niekto ako postupovať pri vrátení zrážkovej dane zo stavebného sporenia detí. V zákone je napísané,že táto daň sa vráti ak je väčšia ako 100 ale ja mám prípad keď je presne 100 SK. Táto sa nevracia, alebo ešte hej. Ďakujem.

    riadky 46 až 48 v DP FO A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.