Zavrieť

Porady

Podat alebo nepodat danove priznanie?

Podat alebo nepodat danove priznanie ?

v roku 2007 som pracoval v dvoch zamestnaniach na trvaly pomer, som povinny podat danove priznanie alebo to za mna urobi zamestnavatel aj z predchadzajuceho zamestnania ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Catrin je offline (nepripojený) Catrin

    Catrin
    Ak zamestnanec do 15.2.2008 požiada svôjho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania môže mu zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie a treba doložiť potvrdenie o zrazených daniach od predchádzajúceho zamestnávateľa.. Ak ste nepožiadal, treba podať DP typ A - tu potrebujete potvrdenie od obidvoch.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ak bol príjem za r.2007 vyšší ako 47.808,- Sk, tak ste povinný buď požiadať o roč. zúčtov.- to bol termín do 15.2.2008, alebo si musíte podať DP A do 31.3.2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Počítajú sa celkové príjmy, teda aj príjem z dohôd.

    Frosby je offline (nepripojený) Frosby

    Frosby
    smith Pozri príspevok
    Počítajú sa celkové príjmy, teda aj príjem z dohôd.

    Ked som pracoval na dohodu tak som nieco podpisoval aby sa mzda nezdanovala a dostaval som nezdanenu mzdu, to znamena ze ked podam danove priznanie tak musim doplacat dan z prijmu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite aj tu

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Ak podpises u zamestnávateľa vyhlásenie k dani, tak ti odpocítava mesacne ciastku prislúchajúcu nezdaniteľnej casti, ak budes robit DP za rok 2007 je to ciastka total 95616,- na to más nárok. Dolezité sú príjmy a preddavky, tie ukázu ci Ti nieco vrátia z DU alebo nic ... mozu to ovplyvnit aj iné veci napr. nezd. cast na manzelku, podla toho aké mala príjmy atd. atd..

    Frosby je offline (nepripojený) Frosby

    Frosby
    Aka je teraz pokuta za nepodane danove priznanie ak na to pridu?

    Aka je % sanca ze zistia ze som nepodal danove priznanie:?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Frosby Pozri príspevok
    Aka je teraz pokuta za nepodane danove priznanie ak na to pridu?

    Aka je % sanca ze zistia ze som nepodal danove priznanie:?
    Nechápem , že prečo to hneď chcete vzdať a zaujímajú Vás sankcie , však podajte DP A a máte po problémoch , ak ste nepožiadali zamestnávateľa .
    Monika Kováčová
    § 35 Zákona o správe daní a poplatkov
    odst. 4 a 5:
    (4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 500 000 Sk, najmenej 1 000 Sk, ak ide o fyzickú osobu a najmenej 2 000 Sk, ak ide o právnickú osobu. Ak je správcom dane obec, môže uložiť pokutu, ak ide o fyzickú osobu najmenej 200 Sk a ak ide o právnickú osobu najmenej 2 000 Sk.

    (5) Ak daňový subjekt nepodá daňové priznanie v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 1 500 000 Sk,

    a) ak ide o fyzickú osobu, najmenej 10 000 Sk,
    b) ak ide o právnickú osobu, najmenej 50 000 Sk.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Môj brat ma takáto problém : je zamestnaný, má príjem 100 000,-, má živonosť s príjmom O a má prenájom s príjmom do 24 000,- Má podať daňové priznanie ?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Maňuša Pozri príspevok
    Môj brat ma takáto problém : je zamestnaný, má príjem 100 000,-, má živonosť s príjmom O a má prenájom s príjmom do 24 000,- Má podať daňové priznanie ?
    Áno.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Maňuša Pozri príspevok
    Môj brat ma takáto problém : je zamestnaný, má príjem 100 000,-, má živonosť s príjmom O a má prenájom s príjmom do 24 000,- Má podať daňové priznanie ?
    Keďže sa pýtaš 2.3., tak odpovedám áno.
    Keby si sa opýtala pred 15.2., odpoviem inak.

    Frosby je offline (nepripojený) Frosby

    Frosby
    Zita5 Pozri príspevok
    Nechápem , že prečo to hneď chcete vzdať a zaujímajú Vás sankcie , však podajte DP A a máte po problémoch , ak ste nepožiadali zamestnávateľa .
    uz len najst navod ako sa to vyplnuje

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Frosby Pozri príspevok
    uz len najst navod ako sa to vyplnuje
    Napríklad tu

    http://www.porada.sk/t74879-danove-p...internete.html

    a potom stránka www.drsr.sk

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    Frosby Pozri príspevok
    Ako zistim ze ci budem doplacat alebo ze ci mi nejaku dan vratia?
    Tak, že vyplníš DP a vypočítaš si to Nemusíš sa toho báť, keď pôjdeš doradu podľa riadkov, nie je to nič až tak zložité. Ale keď si netrúfaš, daj si ho niekomu spraviť. Pre istotu.

    tronicpe je offline (nepripojený) tronicpe

    tronicpe
    Ked som pracoval za minulý rok (hlavný pracovný pomer) a môj príjem bol vyšíí ako je tých 48 tisíc podávam danové priznanie. Ale chcem sa spýtať, kedy sa vracia dan ked som napríklad odpracoval 5 mesiacov v danom roku a moj zárobok prevyšoval sumu za daný rok.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    tronicpe Pozri príspevok
    Ked som pracoval za minulý rok (hlavný pracovný pomer) a môj príjem bol vyšíí ako je tých 48 tisíc podávam danové priznanie. Ale chcem sa spýtať, kedy sa vracia dan ked som napríklad odpracoval 5 mesiacov v danom roku a moj zárobok prevyšoval sumu za daný rok.
    Daň sa môže vrátiť napríklad vtedy ak si si neuplatňoval odpočet na seba v každom mesiaci. Pri ročnom odpočte sa ti časť dane vráti. Alebo ak si uplatníš odpočet na životné poistenie tak sa ti nejaká daň vráti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.