Zavrieť

Porady

prevodový mostík a Sociálny fond

Ahojte,chcela by som sa opýtať ako zaúčtovať tvorbu SF za 12/07 ?Do prevodového mostíka som zaúčtovala výdavky BO 428/383v januári odvod z VBU 383/222ako zaúčtovať príjem do SF ? len 221/427 alebo treba aj do prevodového mostíka príjmy BO 385/428 a potom príjem na účet SF 221/385 ?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Sociálny fond podľa právnych predpisov platných do 31.12.2007 sa tvoril preddavkový spôosbom, tzn., že za mesiac december 2007 sa mal odviesť preddavok do SF vo výške 1/12 z predpokladanej tvorby ešte v mesiaci december 2007.
    Keďže sa tak nestalo a účtovanie v prevodovom mostíku bolo 428/383 (tzn., že náklad rok 2007, výdavok rok 2008), v roku 2008 sa už zaúčtuje len výdavok:
    - predpis tvorby SR MD 383 / D 427
    - prevod príspevku z výdavkového účtu na účet SF MD 261 / D 222+Rk
    - príjem prostriedkov na účet SF MD 221 / D 261.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    a ešte mám problém so SF
    mala som faktúru za rok 2007, ktorú som nepredpísala do záväzkov, lebo mi ovplyvňovala nejaký účet v počiatočných stavoch (už neviem aký - neviem kde prechádzala 952).
    ako mám dať túto faktúru do počiatočných stavov a potom zaúčtovať úhradu?
    Ďakujem
    Dobrý, mne ostal SF v prevodovom mostíku na strane aktív MD 221/701 a strana pasív MD 701/472, teraz to mám preúčtovať? ako?
    Ďakujem, a obyčajná otázka ako mám účtovať po novom ?:
    prevod financii z BÚ na SF
    príjem financii na SFz BÚ
    odvod SF na stravné do ŠJ
    úrok na SF
    poplatok Na SF
    prevod úroku zo SF na BÚ
    prevod poplatkov z BÚ na SF
    kedy sa robí časové rozlíšenie,pa,pa

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Ja by som účtovala nasledovne, ale neviem či správne:

    prevod financii z BÚ na SF (predpokladám že tvorba SF ktorú si najprv predpíšem 527/472) a prevod 261/221
    príjem financii na SFz BÚ 221/261
    odvod SF na stravné do ŠJ 472/221
    úrok na SF 221/472
    poplatok Na SF 472/221
    prevod úroku zo SF na BÚ 472/221
    prevod poplatkov z BÚ na SF 221/472
    (najlepšie by bolo, čo sa týka poplatkov a úrokov na účte SF, keby ste si ich dali zúčtovávať z bežného účtu a nebol by žiadny problém s účtovaním na SF)
    kedy sa robí časové rozlíšenie,- s týmto mám na SF aj ja problém, dúfam, že sa niekto ozve. Stále mi nie je jasné, či sa na SF účtujú aj 500 a 600. Podľa mňa by sa nemali, ale čo mám materiály, tak v nich sa objavujú aj tieto účty, no myslím si, že tieto by sa mali používať na BU.

    medved je offline (nepripojený) medved

    medved
    Keď sme už pri SF, potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať plnenie zo SF, t.j. úhradu faktúry za školenie. Ďakujem.

    stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

    stefania71
    Dobrý deň prajem. Účtujem v obci a chcela by si odsúhlasiť či SF robím dobre.
    V decembri 2007 som SF netvorila preddavkovo, k 01.01.2008 som účtovala takto: prevodový mostík: 428 / 383
    v januári: predpis tvorby: 383 / 472
    prevod príspevku: 261 / 221. Ako sa mi to dostane preč z 428-čky.
    Naposledy upravil stefania71 : 29.02.08 at 08:42 Dôvod: nedokončené

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Myslím si, že keď sa zaúčtuje v prevodovom mostíku 428/383 potom sa už len zaúčtuje :
    Odvod z BU na SF 383/221 RK /lebo náklad mal byť v roku 2007/
    príjem na SF 221/472
    zo 428 sa to nedostane von, lebo tá slúži na vysporiadanie roku 2007 - ako keby sme účtovali v roku 2007 akruálne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.