Zavrieť

Porady

Odpočet Dph

Potrebovala by som sa ubezpečiť ,
účtujem živnostníka fo - maloobchod ktorý nebol v roku 2007 plátca DPH
v tomto roku dosiahol obrat a registroval sa. Z roku 2007 mu zostali záväzky- neuhradené faktúry z tuzemska. Môže si z ních pri zaplatení týchto dlhov odpočítať DPH?
Ďakuje vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lukakim Pozri príspevok
    Potrebovala by som sa ubezpečiť ,
    účtujem živnostníka fo - maloobchod ktorý nebol v roku 2007 plátca DPH
    v tomto roku dosiahol obrat a registroval sa. Z roku 2007 mu zostali záväzky- neuhradené faktúry z tuzemska. Môže si z ních pri zaplatení týchto dlhov odpočítať DPH?
    Ďakuje vopred za radu
    http://www.porada.sk/t25207-uplatnen...odla-55-a.html

    lukakim je offline (nepripojený) lukakim

    lukakim
    Asi som mierne nechápavá ale môže, alebo nemôže? Ja si myslím, že keď prijal faktúru na tovar a tovar bol dodaný v perdchádzajúcom roku tak nemôže.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lukakim Pozri príspevok
    Asi som mierne nechápavá ale môže, alebo nemôže? Ja si myslím, že keď prijal faktúru na tovar a tovar bol dodaný v perdchádzajúcom roku tak nemôže.
    Pri registrácii si môže uplatniť DPH zo skladových zásob tovaru, zo zostatkovej hodnoty dlhodobého majetku.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak ten tovar má ešte na sklade, tak si odpočíta DPH pri registrácii, ak ho už predal, tak nie.

    lukakim je offline (nepripojený) lukakim

    lukakim
    Ide o už predaný tovar pretože to bol vyfakturovaný komisný predaj. Teraz mi to je už jasné. Dík moc

    lukakim je offline (nepripojený) lukakim

    lukakim
    Uvažujem ďalej, mám na zásobách tovar z roku 2007 vo výške 40000 Sk na tento by som mohla uplatniť odpočet. Len neviem ako, účtujem v Money a nikde som takúto možnosť nenašla. Nemám z money vedenie skladu a tak neviem ako to tam dostať

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lukakim Pozri príspevok
    Uvažujem ďalej, mám na zásobách tovar z roku 2007 vo výške 40000 Sk na tento by som mohla uplatniť odpočet. Len neviem ako, účtujem v Money a nikde som takúto možnosť nenašla. Nemám z money vedenie skladu a tak neviem ako to tam dostať
    Ku dňu registrácie za platiteľa DPH musíš mať inventúru zásob, z ktorých si uplatníš odpočet DPH, ak máš doklad, v zmysle Zákona o DPH...

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Anja111 Pozri príspevok
    Ku dňu registrácie za platiteľa DPH musíš mať inventúru zásob, z ktorých si uplatníš odpočet DPH, ak máš doklad, v zmysle Zákona o DPH...
    Súhlasím a len doplním, že si na to vystavíš interný doklad a tým dostaneš DPH do daňového priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.