Zavrieť

Porady

Uznaný náklad

Ahoj poraďáci chcem vás poprosiť o radu. našla som chybu v roku 2004 a to takú že normálna faktúra bola zaúčtovaná ako dobropis - 501/315 16tis. zaplatila sa 315/221 a teraz na 315 evidujem pohľadávku 32tis. čo nie je pravda. Môžem túto pohľadávku zrušiť cez 548 ako daňovo uznateľný náklad kedže som si v roku 04 znížila náklady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci chcem vás poprosiť o radu. našla som chybu v roku 2004 a to takú že normálna faktúra bola zaúčtovaná ako dobropis - 501/315 16tis. zaplatila sa 315/221 a teraz na 315 evidujem pohľadávku 32tis. čo nie je pravda. Môžem túto pohľadávku zrušiť cez 548 ako daňovo uznateľný náklad kedže som si v roku 04 znížila náklady?
    Ja by som to účtoval v roku 2007, nakoľko nesprávnym účtovaním účt.jednotka škodila sebe a nie štátu. Vysporiadal by som to oproti účtu 428.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak dobre rátam, táto chyba spôsobila rozdiel v daňovom základe 32000,- Sk, myslím, že sa oplatí podať DDP.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci chcem vás poprosiť o radu. našla som chybu v roku 2004 a to takú že normálna faktúra bola zaúčtovaná ako dobropis - 501/315 16tis. zaplatila sa 315/221 a teraz na 315 evidujem pohľadávku 32tis. čo nie je pravda. Môžem túto pohľadávku zrušiť cez 548 ako daňovo uznateľný náklad kedže som si v roku 04 znížila náklady?
    Dalo by sa to riešiť aj cez odpis pohľadávky /neoprávnená, zistená pri inventarizácii 546 - nedaňový náklad,/ ak firma vzhľadom na svoj obrat uzná, že je to nevýznamná chyba.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    martinala Pozri príspevok
    riešila by som to cez DDP za r. 2004
    Kebyže to mám opraviť DDP tak by som musela opraviť toho viac v roku 04 bola strata, máme povinnosť auditu, robíme odloženú daňovú pohľadávku a potom by som musela opraviť aj ju a potom aj rok 05 aj 06 jaj jaj.
    A ešte ako by ste riešili takú vec, že v roku 04 ak predchodkyňa nevedela identifikovať platbu na bank.účte dala túto platbu na 325 s analytikou neidentifik.platby na konci roka tento účet uzavrela štýlom 325/648 a ja som teraz prišla na to čo tie platby boli ako to opravím?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.