Zavrieť

Porady

Medzinarodne DIC

padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Poradte mi prosim, potrebujem to dost surne. Nie som platca DPH, nakupujem tovar v polsku dal som im moje DIC, mal som uz niekolko faktur za minuly rok. Teraz mi ale napisali, ze moje DIC nie je spravne a ze potrebuju medzinarodne DIC. Niekde som sa docital ze medzinarodne davaju ale len platcom DPH, co mam teraz robit vraj surne to cislo potebuju, dakujem za rady
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zo zvedavosti, doteraz ti fakturovali s poľskou DPH alebo bez?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
bez DPH
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Mali s DPH.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ako sa to da teraz vyriesit?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
poradi niekto
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

medzinarodnym DIC asi mysleli nase IC DPH
DIC 1234567890
IC DPH SK1234567890

co ty ale nemas, kedze platca DPH nie si.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
nie som neplatca DPH, na danovom urade mi dali karticku o prideleni danoveho identifikacneho cisla, s cislom
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ty nie si platcom DPH. Kartičku máš (DIČ), že si registrovaný ako platiteľ dane z príjmov.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
padro Pozri príspevok
Nie som platca DPH,
padro Pozri príspevok
nie som neplatca DPH
Tak čo, si alebo nie si platiteľ DPH?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no nie som platca DPH, takze to cislo z karticky nemam uvadzat ako DIC?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Poliaci došli na to, že zle ti fakturovali. Nakoľko nie si platiteľom DPH na Slovensku, tak ti mali fakturovať dodanie tovaru s ich DPH. Preto ťa teraz naháňajú, a nečuduj sa ak ti náhodou dofakturujú poľské dph.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
padro Pozri príspevok
no nie som platca DPH, takze to cislo z karticky nemam uvadzat ako DIC?
DIČ je daňové identifikačné číslo na daň z prijmov
IČ DPH - identifikačné číslo na daň z pridanej hodnoty.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
takze DIC mam teda, a mam ho uvadzat, cize to robim spravne. nemem IC DPH
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
smith Pozri príspevok
Poliaci došli na to, že zle ti fakturovali. Nakoľko nie si platiteľom DPH na Slovensku, tak ti mali fakturovať dodanie tovaru s ich DPH. Preto ťa teraz naháňajú, a nečuduj sa ak ti náhodou dofakturujú poľské dph.
no toho sa obavam, ja ale neviem ci oni su platcami DPH, som myslel ze nie su ked to s DPH nedavali, ale zrejme teda su.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kvôli inému by nechceli od teba to IČ DPH, jedine, že oni sú platiteľmi v Poľsku. Možno majú kontrolu, došli na to, že nesprávne fakturovali..... Je viacero možnosti prečo, ale všetky súvisia s IČ DPH.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
co by ste mi navrhli ako to vyriesit? aby som to upresnil nie medzinarodne ale europske cislo chcu, ale ja mam len toto DIC. takze mam im napisat ze mam len slovenske a nie som platcom DPH?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
padro Pozri príspevok
co by ste mi navrhli ako to vyriesit? aby som to upresnil nie medzinarodne ale europske cislo chcu, ale ja mam len toto DIC. takze mam im napisat ze mam len slovenske a nie som platcom DPH?
Ty nemáš ani slovenské IČ DPH. Pre najhorší prípad si priprav peniaze na doplatenie poľskej dph. Spätne to už asi nevyriešiš inak. A do budúcna možno by bolo dobré registrovať sa za platiteľa DPH na Slovensku, alebo zahraničného dodávateľa informovať o tom, že nie si platiteľom DPH. Konec koncov to aj na svojej stránke uvádzaš.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja som im hovoril ze nie som platca DPH len neviem ci to oni pochopili.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
padro Pozri príspevok
ja som im hovoril ze nie som platca DPH len neviem ci to oni pochopili.
Len to asi nebude prijateľný argument, keď budú chcieť doplatiť.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
smith Pozri príspevok
Len to asi nebude prijateľný argument, keď budú chcieť doplatiť.
Moze to mne este sposobit nejake problemy tu na slovensku okrem toho ze by som musel doplatit tu dan?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať