Zavrieť

Porady

kurz pri faktúre

Dobrý deň, mám otázku ohľadom vystavenia faktúry do CZ, v prípade ak nastalo zdaniteľné plnenie 15.2. a faktúra bola vystavená až 28.2. aký kurz sa použije na prepočet? Firma platiteľom DPH v SR.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rozika38 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku ohľadom vystavenia faktúry do CZ, v prípade ak nastalo zdaniteľné plnenie 15.2. a faktúra bola vystavená až 28.2. aký kurz sa použije na prepočet? Firma platiteľom DPH v SR.
    Ďakujem za odpoveď
    kurz pre dph 15.2.

    rozika38 je offline (nepripojený) rozika38

    rozika38
    spravila som chybu pri zadaní otázky, naša firma je platiteľom v SR, česká firma je registrovaná v CZ, nemá tam byť kurz vystavenia? alebo sa mylim

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ja robím FA do ČR a je to tak, ako píše Tweety - 15.2.2008 a na každú faktúru resp. dodací list píšem
    - kurz NBS dňa....
    - oslobodené od dane podľa § 43 - dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu EU
    - Potrvdzujem prepravu tovaru dodávateľom do ČR dňa ... s vozidlom...
    - Potvrdzujem prevzatie tovaru na základe DL

    Dorinda je offline (nepripojený) Dorinda

    Dorinda
    Ja vystavujem fakturu do zahranicia za sluzbu v EUR. Vystavena je 3.3. a zdanitelne bolo 25.2. Pouzijem kurz NBS z 25.2.? Cize den, ked nastalo zdanitelne plnenie - sluzba bola poskytnuta?
    (Kurz podla vystavenia faktury pozijem pri dodavatelskych fakturach zo zahranicia?)

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Prosím o radu. Aký kurz mám použiť, ak zdaniteľné plnenie pripadlo na sobotu? Kurz NBS deň predtým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.