Zavrieť

Porady

BSM

Potrebovala by som radu:
Počas trvania manželstva súd zrušil BSM, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 18.9.2006.
Čiže majetok bol na základe dohody o vyporiadaní zaniknutého BSM so smluvou o zriadení vecného bremena rozdelený nasledovne, teda že majetok preberá v celosti do svojho výlučného vlastníctva manželka.( dom, plus pozemky...)zároveň táto dohoda o vyporiadaní zaniknutého BSM úťastníkov nadobúda účinnosť vkladom do katastra nehnuteľností Správy katastra...
Manžel podniká, to znamená v prípade exekúcie, záväzky by pripadli manželke, pokiaľ sa teda nerozviedli???
Následne však manželka na základe darovacej zmluvy a zmluvy o zriadení vecného bremena ( v zmysle § 628 a § 151 n, nasl. OZ ) darovala daný majetok svojim dvom deťom rovným dielom.
Moja otázka znie, či exekútor môže siahnuť na majetok obdarovaných, získaný na základe darovacej zmluvy a zmluvy o zriadení vecného bremena, v prípade exekúcie, keďže aj keď sú manželia, ale ani manželka nemá žiadny majetok.A ak áno, tak v akej lehote?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    podla mna zalezi v com manzel podnika a ci je na tom tak zle, ze mu hrozi exekucia. to ma uver nejaky na krku? ak ma uver a figuruje v nom aj manzelka tak zavazky pripadnu aj na nu. len nechapem, ak bolo zrusene BSM tak t.z. ze on nema nic okrem firmy a manzelka ma, teda mala /kedze to darovala detom /dom +pozemky, tak co by jej akoze exekutor vzal????? nema jej co vziat a na deti to dopad nema, takze o nic oni nepridu.
    Má aj úver, ale nie je v ňom zahrnutá manželka.plus chránené dielne, platenie do sociálnych poisťovní, nájomné, zamestnancov atd, takže je toho dosť.len toľko, či teda aj majetok obdarovaných, teda detí, môže byť napadnuté exekútorom, takže o nič neprídu.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    co ja viem tak deti nemôzu prist o darovany dom+pozemky. ak sa zrusilo BSM, tak nikto z manzelov vlastne nic nema, na deti exekucia nespada.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.