Zavrieť

Porady

Remeselné činnosti.

Dobrý deň.
Klient má v ŽL tieto činnosti:demolácie, zemné prace a prípravné práce pre stavbu,maliarske, natieračské a sklenárske práce,omietkárske práce,montáž sadrokartónu, železobetonárske práce,lešenárske práce,zváračské práce.
Faktúry má vystavené za vykonané práce na streche.
Môže si uplatniť 60% paušálne výdavky? Podľa mňa určite nie, pretože nemá v ŽL ani jednu remeselnú činnosť , ani z tých faktúr to nevyplýva.
Pýtam sa to len preto, lebo pred rokom mal uplatnené 60% výdavky a preto má to zmiatlo. Keby som to nevidela, ani by ma to nenapadlo.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    To je podľa mňa dosť nešikovne napísané na tých faktúrach... keby na tej streche napr. niečo zváral.. ale práce na streche je dosť neurčité vyjadrenie toho , čo tam vlastne v skutočnosti robil. Asi by som 60% neuplatnila.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Paušálne výdavky vo výške 60% - podmienka neplatca DPH (aspoň časť roka) a príjem z remeselných živností.
    Ak nemá živnosť na remeselnú činnosť, nemôže ju ani fakturovať a z toho vyplýva žiadnych 60%, len vo výške 40% + odvody

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    To je podľa mňa dosť nešikovne napísané na tých faktúrach... keby na tej streche napr. niečo zváral.. ale práce na streche je dosť neurčité vyjadrenie toho , čo tam vlastne v skutočnosti robil. Asi by som 60% neuplatnila.
    Súhlasím s Danielou SĽ, jednoznačne treba aby na faktúrach bližšie špecifikoval výkon jednotlivých prác či už tesárskych, murárskych atď. Ak sú faktúry vystavené len ako výkon prác na streche nedá sa uplatniť 60%.

    Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

    Dzoana
    Ale aj keby mal bližšie špecifikované na fakúrach, že čo konkrétne robil napr. klampiarske práce, nemá v ŽL žiadnu remeselnú živnosť. Musím mať konkrétne živnosť ktorá patrí do skupiny Stavebníctvo v prílohe č.1 ŽZ. A tie činnosti , ktoré som napísala nepatria do remeselných živností. Chápem to správne?

    Remeselné činnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.