Zavrieť

Porady

Vrátenie dane z podielových fondov

Zdravím, neviem kde som to mal zaradiť, tak dúfam, že dobre, alebo prosím moderátora, aby to presunul kde treba.

Som študent a pracoval som na dohodu, tam som požiadal o vrátenie dane.
Teraz som niečo čítal, že môžem požiadať o vrátenie dane aj z podielových fondov.

Mal som 3 podielové fondy v dvoch som vysoko ziskový a naďalej tam peniaze ostávajú. Ten tretí začal ísť do straty, takže som peniaze presunul.

Kdesi som čítal, že si môžem požiadať o vrátenie dane zo straty zo straty. Niečo je z tohoto roka niečo z minulého.

Kde by som niečo zistiľ, alebo ako na to, resp. čo s tým?

Svojho zamestnávateľa som požiadal o vrátenie dane, mám mu doniesť výpis z fondov a nech to doplní, alebo mám ísť na daňové?

Ďakujem pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak chceš dostať zrazené dane späť musíš podať Dp typu B. Totiž máš príjmy z kapitálového majetku. Ale píšeš, že si v tom vysoko ziskový, tak neviem či ti bude vychádzať vrátenie dane. Totiž nezdaniteľná čiastka na rok 2007 je 95.616,- Sk.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    ako ono sa to berie aj na to čo som v zisku, aj ked som to nevybral, ale nechal dalej pracovať.
    A tam kde to šlo do straty som to celé presunul.

    zatiaľ dík

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Určite si dostal výpis, alebo v najbližšej dobe dostaneš. Výnos a zrazenú daň budeš mať len na tom, s ktorým si hýbal, teda vyberal.

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Ak si presúval peniaze len s fondu kde máš stratu, tak ti žiadnu daň nikto nestrhol, takže nemôžeš si žiadať späť daň, ktorá strhnutá nebola. Zisky si zdaníš /alebo ti banka strhne daň/ až keď ziskové podielové listy predáš, prípadne urobíš presun do iného podiel. fondu. Stratu by si si mohol kompenzovať, len ak by si aj v tom istom roku predal nejaké ziskové podielové listy. Ak by si do budúcna potreboval vedieť o zdaňovaní PL http://www.ako-investovat.sk/viewforum.php?f=15

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    ja som presunul všetko z toho fondu, tie čo som presúval, ale nechal som tam niečo, tak z toho nič nedošlo.

    investície sú v zahraničnej banke, resp. v rakúskej

    došlo mi to a píšu tam:

    Názov čiastkový základ dane*
    FOND (-) nejaká suma

    na konci:
    úhrn čistkových základov dane (SKK): (-) nejaká suma.
    celková odvedená daň: 0 SKK

    * Vypočítaný Čiastkový zíklad dane je rozdielom medzi Nezdanenou sumou na vyplatenie z vyplatenia vrátených PL a Sumou investície na vydanie prišlušných PL

    PS: ide mi hlavne o to, že firmu som požiadal nech mi oni vrátia daň, takže asi za mňa spravia daňové priznanie, lebo čo ja viem čo, a teraz neviem či mám ísť za nimi, alebo na daňové a čo mám povedať, resp. ako to riešiť
    Naposledy upravil Composite : 03.03.08 at 21:43

    Vrátenie dane z podielových fondov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.