Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Zdravím všetkých poraďákov, a keďže mám málo informácii, tak to napíšem , či sú tu milé osoby, ktoré by mi poradili ohľadne daňovej kontroly.
1/ Zaujímalo by ma koľko max. rokov dozadu môže daňový úrad kontrolovať účtovníctvo živnostníka? (niekde som čítal, že max. 5 rokov dozadu ale... je to pravda?)
2/ Ako je možné predlžiť čas, keď už mám doporučený list od daňového úradu / potreboval by som si dať skontrolovať účtovníctvo nejakou známejšou účtovnou firmou /
3/ Na čo si má daňovník dávať pozor pri daňovej kontrole, aby neskôr v prípade nesúhlasného názoru s dańovákom mohol podať opravný prostriedok?
Vopred vám ďakujem.
Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ahojte, chcem sa spýtať, či na DÚ pri kontrole veľmi sledujú aj očíslovanie dokladov, či máte niekto s tým skúsenosti. Lebo samozrejme dosť často sa mi stáva, že už mám načíslované DF a zaúčtované a podnikatelia si donesú ďalšie a potom tam musím dať napr. 123/2007-1 a tak. Či po takom idú?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    [quote=zuhl;667619]Ahojte, chcem sa spýtať, či na DÚ pri kontrole veľmi sledujú aj očíslovanie dokladov, či máte niekto s tým skúsenosti. Lebo samozrejme dosť často sa mi stáva, že už mám načíslované DF a zaúčtované a podnikatelia si donesú ďalšie a potom tam musím dať napr. 123/2007-1 a tak. Či po takom idú?[/quote]

    .... oni idú po všetkom. Ale nedaj sa vyplašiť a až tak sa nestresuj. Jasné, že takto sa doklady nečislujú, asi tak to nemate v smernici určené .
    Ak si chcú všimnúť, tak si všimnú, ak nie tak, nie. Ide o to, či je to jednorazová záležitosť, alebo firemné "pravidlo".
    Tebe prídu na kontrolu napr. konkrétni dvaja, traja kontrolóri a stresovať sa z používaných praktík iných kontrolórov z celej republiky .... to asi nechceš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.