Zavrieť

Porady

Zamestnanec - zivnostnik

Dobry den.
Vyplnujem danove priznanie osobe, ktora bola 1.-7. mesiac 2007 zamestnancom a 7.-12. mesiac zivnostnickou. Prislo jej potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej cinnosti, o preddavkoch na dan.......

V danovou priznani som vyplnila z tohto listu riadky c. 33, 34, 35 - tzm. kolko jej zamestnavatel vyplatil, kolko za nu odviedol na povinne poistenie a zaklad dane. A kde uvediem do danoveho priznania, ze za nu odviedol aj dan? Nikde som to nevidela. Iba tieto 4 udaje uvediem na priznani? Alebo este aj to, ze zamestnavatel zrazi prispevky na doplnkove doch. sporenie, ucelove sporenie? DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Čo tak dočítať tlačivo daňového priznania až do konca ?
    K DDS a účelovému sporeniu si pozri § 11 ods.4 a § 2 písm. u a v Zákona o dani z príjmov .

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kanska1 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Vyplnujem danove priznanie osobe, ktora bola 1.-7. mesiac 2007 zamestnancom a 7.-12. mesiac zivnostnickou. Prislo jej potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej cinnosti, o preddavkoch na dan.......

    V danovou priznani som vyplnila z tohto listu riadky c. 33, 34, 35 - tzm. kolko jej zamestnavatel vyplatil, kolko za nu odviedol na povinne poistenie a zaklad dane. A kde uvediem do danoveho priznania, ze za nu odviedol aj dan? Nikde som to nevidela. Iba tieto 4 udaje uvediem na priznani? Alebo este aj to, ze zamestnavatel zrazi prispevky na doplnkove doch. sporenie, ucelove sporenie? DAKUJEM
    r.100 si prečítaj, závislá činnosť je zamestnanie

    kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

    kanska1
    dakujem vam. A nebolo by lepsie odpocitat tu zrazenu dan do riadku 99? takze to DDS mam niekde uviest? Ospravelnujem sa, ale nenasla som to

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kanska1 Pozri príspevok
    dakujem vam. A nebolo by lepsie odpocitat tu zrazenu dan do riadku 99? takze to DDS mam niekde uviest? Ospravelnujem sa, ale nenasla som to
    Čo si nenašla? Riadok číslo 100 v DP typu B? Je to na strane číslo 8. A podľa teba zamestnávateľom zrazená daň nie je daň zo závislej činnosti, ale je to zrazená daň pri vyplácaní podielových listov, či čo?

    kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

    kanska1
    a do riadku 72,73,74 budem uvadzat zrazene prispevky zamestnavatelom, ktore za nu odviedol?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kanska1 Pozri príspevok
    dakujem vam. A nebolo by lepsie odpocitat tu zrazenu dan do riadku 99? takze to DDS mam niekde uviest? Ospravelnujem sa, ale nenasla som to
    Nebolo. Najlepšie by bolo- kým vyplním svoje prvé daňové priznania a nedaj Boh, si za to vypýtam peniaze - najprv si k svojej práce niečo naštudovať .
    Veľké blahoželanie k odvahe, naozaj , klobúk dolu .

    V predchádzajúcom príspevku som Ti napísala §§ Zákona o dani z príjmov , kde nájdeš odpovede na svoje otázky.....

    kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

    kanska1
    danove priznanie vyplnujem z amsterdamu, kde bohuzial mam v oblubenych polozkach len poradu a na nic ine sa mi neda ist. Ani prilohy sa mi tu nedaju otvarat. S cim som nerata, je to, ze tu budem vyplnovat nejake priznanie, preto som si do kufra nepribalila zakon. Svojej svokre nebudem robit danove za peniaze, kedze som nie odbornik. Dakujem za rady na porade, este sa skusim spytat inde. Pekny den

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon nájdeš aj na Porade http://www.porada.sk/t69605-zakon-o-...-1-2007-a.html
    Keď si napíšeš do profilu, že si samostatný účtovník, tak sa potom nečuduj .
    Hlboké ospravedlnenie .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kanska1 Pozri príspevok
    danove priznanie vyplnujem z amsterdamu, kde bohuzial mam v oblubenych polozkach len poradu a na nic ine sa mi neda ist. Ani prilohy sa mi tu nedaju otvarat. S cim som nerata, je to, ze tu budem vyplnovat nejake priznanie, preto som si do kufra nepribalila zakon. Svojej svokre nebudem robit danove za peniaze, kedze som nie odbornik. Dakujem za rady na porade, este sa skusim spytat inde. Pekny den
    Hm a toto ( a iné ) kto písal http://www.porada.sk/t59155-vyplnova...tml#post518332 ?

    kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

    kanska1
    nic sa nestalo. Pouzivame toto meno viaceri. Dakujem velmi pekne za radu, idem studovat ten zakon, ak to pojde otvorit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.