Zavrieť

Porady

Predaj darčekového poukazu - výnos, alebo záloha na budúcu službu

Obraciam sa na vás s otázkou. Cestovka na konci roka 2007 predá "darčekový" poukaz v hodnote 15.000,- SK, ktorý v r.2008 sa započíta do ceny zájazdu. Otázka: predaj poukazu je výnos, teda účet 6xx, alebo prijatá záloha?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ten darčekový poukaz má hodnotu 15.000,- Sk a ja sa pýtam, že za akú sumu ho predávajú?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mysimis Pozri príspevok
    Ten darčekový poukaz má hodnotu 15.000,- Sk a ja sa pýtam, že za akú sumu ho predávajú?
    Predávajú za "nominálnu" hodnotu. Je to vlastne nimi vytlačený A4 formát, ktoré predávali pred vianocami, čo oprávňuje klienta si uplatniť z ceny zájazdu tú hodnotu.

    Teda kúpim poukaz v hodnote 15 tisíc, ako dar pre priateľku. Ona v nasledujúcom roku si kúpi v tej cestovke zjazd za 30 tisíc. Predloží darčekový poukaz a doplatí rozdiel v cene.

    Viem banalita, len tým pádom, že predchádzajúca účtovníčka predaj poukazov účtovala priamo do výnosov som na pochybách. Podľa mňa by to mala byť "klasická" prijatá záloha. DPH sa ich zatiaľ netýka.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Práve preto som sa pýtala na tú hodnotu......Vychádzam z toho, že je to preddavok na uvedený zájazd a tak by som to aj účtovala.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mysimis Pozri príspevok
    Práve preto som sa pýtala na tú hodnotu......Vychádzam z toho, že je to preddavok na uvedený zájazd a tak by som to aj účtovala.
    A ak ten poukaz je časovo ohraničený dokedy sa dá uplatniť. Ale neuplatní sa, čo potom? Na základe interného dokladu to preúčtujem do výnosov, s dátumom platnosti poukazu?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Predpokladajme, že poukaz bude platiť do konca roka. Ak ho už z akýchkoľvek dôvodov niekto nevyčerpá, uvedenú sumu by som z preddavkov preúčtovala do výnosov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Johanka Pozri príspevok
    Výnos bez dodania služby . Na 6?? ? Zaujímavé.
    Mne sa to javí ako cenina ...
    Aké riešenie navrhuješ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    smith Pozri príspevok
    Aké riešenie navrhuješ?
    Ja by som to asi riešila takto:
    príjem v r. 2007: 211/384
    r. 2008: 211,384/602

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Super, ďakujem. To je ono čo som hľadal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.