Zavrieť

Porady

preplatok ZP u SZČO - súrne

Dobrý večer,
poprosila by som súrne o radu. Za rok 2006 v DP si živnostník uplatňoval paušálne výdavky. Pri preukázaní výdavkov na ZP- zaplatil naviac 1 mesiac, to sa do týchto výdavkov nezapočítalo. Vznikol tak preplatok, ktorý ZP vrátila v r. 2007. Čo s tým teraz? Keď to nebolo vo výdavkoch r. 2006, tak ten preplatok nemusím dať ako mínus výdaj, však? Alebo prípadne do príjmov? ďakujem pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bianka1 je offline (nepripojený) Bianka1

    Bianka1
    podľa mňa to nemusiš dávať do príjmu roka 2007 keď si to nemala vo výdavkoch roka 2006.

    Ak sa mýlim daj mi vedieť.
    Dík

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Aj ja som si tak myslela. A čo v tom prípade, ak by sa to počítalo vo výdavkoch roku 2006. Teraz v r. 2007 ten preplatok by bol ako príjem, alebo mínus v odvodoch? Je to niekde v zákone?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ejo Pozri príspevok
    Aj ja som si tak myslela. A čo v tom prípade, ak by sa to počítalo vo výdavkoch roku 2006. Teraz v r. 2007 ten preplatok by bol ako príjem, alebo mínus v odvodoch? Je to niekde v zákone?
    Podľa zákona o dani z príjmov, a usmernenia preplatky ZP sa majú považovať za príjem podľa §6.
    Čo podľa viacerých odporuje logike, a prikláňa sa skôr k spôsobu účtovania zníženia výdavkov - odvodov do fondov.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 01.03.08 at 21:20

    preplatok ZP u SZČO - súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.