Zavrieť

Porady

odpočítateľná položka u zamestnávateľa a DP

Po zrátaní príjmov z HPP, živnosti a dohôd som dostala príjem za rok 2007 730 000,- Sk
Pri vyplnení DP na stránke drsr mi v kolónke odpočítateľná položka na daňovníka vyšla suma 46 000,- Sk
Ja som si odpočitateľnú položku uplatňovala u zamestnávateľa v HPP a to v plnej ročnej výške.
Čo s tým? Je potrebné ten rozdiel niekde v DP uviesť? Ak áno, v ktorej časti a v ktorom riadku?
DP mám urobené bez problémov, len mi "nesedí údaj v DP (vypočítaný automaticky) a údaj v potvrdení od zamestnávateľa...
Čo s tým?
Vopred úprimná vďaka
Danka R
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    DarRoz Pozri príspevok
    Po zrátaní príjmov z HPP, živnosti a dohôd som dostala príjem za rok 2007 730 000,- Sk
    Pri vyplnení DP na stránke drsr mi v kolónke odpočítateľná položka na daňovníka vyšla suma 46 000,- Sk
    Ja som si odpočitateľnú položku uplatňovala u zamestnávateľa v HPP a to v plnej ročnej výške.
    Čo s tým? Je potrebné ten rozdiel niekde v DP uviesť? Ak áno, v ktorej časti a v ktorom riadku?
    DP mám urobené bez problémov, len mi "nesedí údaj v DP (vypočítaný automaticky) a údaj v potvrdení od zamestnávateľa...
    Čo s tým?
    Vopred úprimná vďaka
    Danka R
    Nič. Je to v poriadku. Odovzdaj priznanie, doplať daň a teš sa, že máš vysoké príjmy.

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Ak základ dane daňovníka je vyšší ako 498000.- Sk, tak nezdaniteľná časť na daňovníka sa kráti a vypočíta sa:
    220116 - ( základ dane : 4 ) = nezdaniteľná časť

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Hlavné je, aby tá odpočítateľná položka bola správna v daňovom priznaní. To zníženie odpoč.položky zrejme "zapríčinili" príjmy zo živnosti, o ktorých zamestnávateľ nemôže vedieť, preto vám uplatňuje odp.pol. v plnej výške.

    DarRoz je offline (nepripojený) DarRoz

    DarRoz
    Úprimne Vám všetkým ĎAKUJEM za pomoc a upokojujúce odpovede
    Nech sa Vám všetkým darí
    Danka R

    lilife je offline (nepripojený) lilife

    lilife
    Dobrý deň, prosím Vás o radu. Som SZČO celých 12 mesiacov v roku 2007 a zároveň od 1. 7. 2007 aj zamestnaná na polovičný úväzok, kde mi zamestnávateľ uplatňoval odpočítateľnú položku na daňovníka. Do daňového priznania do kolonky na daňovníka si napíšem plnú sumu 95...tis? Alebo je to len alikvótna čiastka? Ďakujem!

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lilife Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o radu. Som SZČO celých 12 mesiacov v roku 2007 a zároveň od 1. 7. 2007 aj zamestnaná na polovičný úväzok, kde mi zamestnávateľ uplatňoval odpočítateľnú položku na daňovníka. Do daňového priznania do kolonky na daňovníka si napíšem plnú sumu 95...tis? Alebo je to len alikvótna čiastka? Ďakujem!
    Uplatníš 95616...

    odpočítateľná položka u zamestnávateľa a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.