Zavrieť

Porady

Ekonomické, alebo personálne prepojenie

Ahojte Poraďáci,
potrebujem skutočne poradiť ide o Daňové priznanie PO.
Doteraz som to nikdy nerobila, ale teraz to je hneď na titulnej strane daňového priznania ide o označenie ekonomické, alebo personálne prepojenie podľa § 2 písm. o) zákona so zahraničnými osobami.
Konateľ z ČR je konateľom aj v SR. Dodávame tovar do ČR, kde je konateľom tá istá osoba. Ceny majú stanovené inak ako iní odberatelia./nižšie/ Musím v DP na r. 110 tento rozdiel v predajných cenách uviesť v r. 110 DP, na str. č. 6 v tabuľke F r. 4. Ak ano, mám tam uviesť rozdiel z cenníkovej ceny ?
Ďakujem veľmi pekne
Zuzana T
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana T je offline (nepripojený) Zuzana T

    Zuzana T
    "Poraďáci", nikto z Vás nemá v spoločnosti ekonomicky-personálne prepojenú osobu ? To sa mi nezdá !
    Skúste poradiť, či to budete riešiť v daňovom priznaní, alebo akým spôsobom si to obhájite v prípadne, že to v DP neuvediete.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Pridávam moje 2 otázky do tejto témy.
    1. konateľ je občan ČR - treba zaškrtnúť v DP ekonomické a personálne prepojenie so zahr. osobami?
    2. konateľ je občan ČR a zároveň je konateľom českej firmy, s ktorou SK firma obchoduje. Ceny sú bežné. Uvádzať tieto transkakcie do DP?
    Ďakujem vopred.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Leila2006 Pozri príspevok
    Pridávam moje 2 otázky do tejto témy.
    1. konateľ je občan ČR - treba zaškrtnúť v DP ekonomické a personálne prepojenie so zahr. osobami?
    2. konateľ je občan ČR a zároveň je konateľom českej firmy, s ktorou SK firma obchoduje. Ceny sú bežné. Uvádzať tieto transkakcie do DP?
    Ďakujem vopred.
    posúvam...

    Ekonomické, alebo personálne prepojenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.