Zavrieť

Porady

Živnostník - bordel v dokladoch?

Slovenský živnostník /remeselná živnosť - murárske práce/ doložil doklady za rok 2007:
má uzatvorenú Zmluvu o dielo s inou slovenskou firmou, ale práce chodí vykonávať do Belgicka.
Faktúry sú vystavené za murárske práce a výsledná suma v Eurách!
Príjmové doklady sú vystavené na príjem EUR!
Na faktúrach uvádza číslo účtu, ale tvrdí, že účet nie je podnikateľský a ani nie je nahlásený na DÚ. Výpisy z účtu doložil len dva, ostatné sú stratené.
Čo s tým? A čo s ním?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Robí nejaké úhrady, príp. má príjmy z podnikateľskej činnosti z uvedeného účtu?

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    mysimis Pozri príspevok
    Robí nejaké úhrady, príp. má príjmy z podnikateľskej činnosti z uvedeného účtu?
    Občas mu prišla úhrada na tento účet za vystavenú fa.

    Má aj iný /súkromný účet SK/ z toho platil odvody na zdravotku, ale pri tomto probléme doložil zo zdravotky potvrdenie o výške zaplatených odvodov.

    Ide mi o to, či má prerobiť faktúry na SK a k nim vyhotoviť PPD na sumu v SK a účet, o ktorom tvrdí, že ho nenahlásil na DÚ vôbec neevidovať ako účtovný doklad.

    Pralinka je offline (nepripojený) Pralinka

    Pralinka
    Ahoj Hansa

    mam pocit, akoby sme mali toho istého živnostníka. Tak isto aj ja mám takého, čo má zmluvu so slov. firmou, murárske práce v Belgicku, faktúry v EUR, ale platby má na účet - nie svoj podnikateľský, ALE ŽENIN OSOBNÝ!!!!! Čo s tými platbami, to teda neviem. Mám ich dať , akože do pokladne a doložiť výpis zo ženinho účtu? A tak isto aj fa v EUR.

    Ak vie niekto poradiť, vrelá vďaka.
    Pralinka

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Hansa Pozri príspevok
    Slovenský živnostník /remeselná živnosť - murárske práce/ doložil doklady za rok 2007:
    má uzatvorenú Zmluvu o dielo s inou slovenskou firmou, ale práce chodí vykonávať do Belgicka.
    Faktúry sú vystavené za murárske práce a výsledná suma v Eurách!
    Príjmové doklady sú vystavené na príjem EUR!
    Na faktúrach uvádza číslo účtu, ale tvrdí, že účet nie je podnikateľský a ani nie je nahlásený na DÚ. Výpisy z účtu doložil len dva, ostatné sú stratené.
    Čo s tým? A čo s ním?
    K červenému - úplne normálny jav.
    K modrému - úplne normálne, faktúry vystavené v cudzej mene..
    K zelenému - valutová pokladnica.
    K fialovému - ak má príjem za fa v hotovosti, je to úplne jedno.
    K oranžovému - ak na tomto účte nesústreďuje peň. prostriedky týkajúce sa podnikania, nemá ho prečo nahlasovať.

    Ak sa Ti napriek uvedenému ešte stále nepozdáva, pošli o kanceláriu ďalej .

    Pralinka je offline (nepripojený) Pralinka

    Pralinka
    Ten môj živnostník pracoval v Belgicku len 2 mesiace, takže štát zdanenia je Slovensko. Čo sa týka platieb za faktúry, kt mu prišli na ženin účet, mal by tento ženin účet nahlásiť na DÚ, Vďaka.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Asi som už unavená, lebo som názov prečítala takto: Živnostník - doklad v bordeloch?
    A nechápavo som čumela

    Už aby bol 26.apríl - Deň účtovníkov

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Marína Pozri príspevok
    Hansa a Pralinka, doporučujem aj tému http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej...tml#post639348
    Príjmy zdaňuje na Slovensku.

    Tiež používa ešte ďalší súkromný účet /manželkin/ na úhrady poistného. No bordel.

    Rozmýšľam: výdavky uplatním percentom /60 % - remeselná živnosť - murár/, faktúry prepočítam na Sk a taktiež PPD na Sk. Len akým kurzom?

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Nie je to náhodou tak že ak živnostník nepracuje celý rok v remeselnej živnosti tak si môže odpočítať iba 40%?
    Nemôžem to teraz najsť , ale zdalo sa mi , že si spomínala že pracoval iba dva mesiace. Ak si to nebola ty tak prepáč.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    berry Pozri príspevok
    Nie je to náhodou tak že ak živnostník nepracuje celý rok v remeselnej živnosti tak si môže odpočítať iba 40%?
    Nemôžem to teraz najsť , ale zdalo sa mi , že si spomínala že pracoval iba dva mesiace. Ak si to nebola ty tak prepáč.
    Ak počas tých dvoch mesiacoch mal príjem iba z remeselných živnosti tak môže si uplatniť 60%. Prečo nie? 60% nie je podmienené časovo, ale vecne.

    sníček je offline (nepripojený) sníček

    sníček
    Chcela by som sa opýtať, dokedy je živnostník povnný zahlásiť na Dú číslo účtu? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sníček Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, dokedy je živnostník povnný zahlásiť na Dú číslo účtu? Ďakujem
    Do 15 dni od prvého použita, založenia.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Ešte malá otázočka, čo sa týka Výpisu z DP.

    Podnikateľ má živnosť od 01.04.07 ale fakturovať začal od 01.09.07. Do Výpisu z DP do kolónky Počet mesiacov vykonávania samost.zár.činnosti v roku 2007 napíšem počet mesiacov 4.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Hansa Pozri príspevok
    Ešte malá otázočka, čo sa týka Výpisu z DP.

    Podnikateľ má živnosť od 01.04.07 ale fakturovať začal od 01.09.07. Do Výpisu z DP do kolónky Počet mesiacov vykonávania samost.zár.činnosti v roku 2007 napíšem počet mesiacov 4.
    Napíšeš tam 9 mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.