Zavrieť

Porady

dan z príjmu

chcela by som sa opytat:

-mam bez. vklad na Bu od cudzej osoby je to príjem neovplyvnujuci zaklad dane
- mam hot.vklad ale nie z pokladne je to príjem neovplyvnujuci základ dane
- mám bezhotovostnú platbu z BU na os. spotrebu tiež je to náklad neovplyvnujuci základ dane
- mam Pd od firmy /účel uhrada Fa/ale fa nemám mozem tento doklad zaradit do uctovníctva
- uroky v banke su výdavky ovplyvnujece základ dane
- ako záuctovat ked podnikatel zaradit prima kartu do podnikania ako kred.pausal a zostavajuci kredit strhli na uhradu
- ked nieje podnikatel platca DPH a ma bloky od platcov DPH uplatnuje si celu sumu do zákl.dane
- zaplatenie cest.dane za MV ovplyvnuje základ dane

studovala som si zákon ale trosku som tomu nechapala tak si to overujem

chcela by som nieco doplnit základ dane neovplyvnuje VFA alebo PFA ktorá nebola v roku 2007 zaplatená
Naposledy upravil stanka613 : 04.03.08 at 16:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanka613 Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat:

    -mam bez. vklad na Bu od cudzej osoby je to príjem neovplyvnujuci zaklad dane Ak ten príjem nemá nič spoločné s podnikaním tak áno
    - mam hot.vklad ale nie z pokladne je to príjem neovplyvnujuci základ dane Je to osobný vklad, teda neovplyvňujúce základ dane
    - mám bezhotovostnú platbu z BU na os. spotrebu tiež je to náklad neovplyvnujuci základ dane ÁNo
    - mam Pd od firmy /účel uhrada Fa/ale fa nemám mozem tento doklad zaradit do uctovníctva Nie, je potrebná faktúra, ako podklad účelu platby
    - uroky v banke su výdavky ovplyvnujece základ dane úrok, ak je kreditný tak je to príjem zahrňaný do základu dane
    - ako záuctovat ked podnikatel zaradit prima kartu do podnikania ako kred.pausal a zostavajuci kredit strhli na uhradu prevádzková réžia
    - ked nieje podnikatel platca DPH a ma bloky od platcov DPH uplatnuje si celu sumu do zákl.dane Áno
    - zaplatenie cest.dane za MV ovplyvnuje základ dane Áno

    studovala som si zákon ale trosku som tomu nechapala tak si to overujem

    .................................

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    chcela by som nieco doplnit základ dane neovplyvnuje VFA alebo PFA ktorá nebola v roku 2007 zaplatená

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanka613 Pozri príspevok
    chcela by som nieco doplnit základ dane neovplyvnuje VFA alebo PFA ktorá nebola v roku 2007 zaplatená
    Do príjmov sa započítavajú iba skutočne prijaté peniaze.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    dakujem za pomoc a rýchlost dakujem este raz

    tu tvoju rýchlost si cením pretoze nemozem dlho sediet za pc pretoze mam len 2týzdne do porodu a chcem to vsetko zmaknut na cas

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    stanka613 Pozri príspevok
    dakujem za pomoc a rýchlost dakujem este raz

    tu tvoju rýchlost si cením pretoze nemozem dlho sediet za pc pretoze mam len 2týzdne do porodu a chcem to vsetko zmaknut na cas
    Držím palce pri pôrode.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    mozem do nákladov ovplyvnujuce základ dane zaradit kupu lyží, nohavíc, ponožiek, tričiek atd ked ma ZL horske práce
    Monika Kováčová
    pracuje pre firmu na živnosť? To je právny nezmysel. Pracovať pre firmu môže na základe pracovnej zmluvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.