Zavrieť

Porady

PHM tankovaná v zahraničí

Do nákladného auta, ktoré je hlavne v zahraničí (Belgicku), tankujú naftu prostredníctvom automatu bez obsluhy.
Podľa vysvetlenia konateľa, oni do automatu strčia napr.100 EUR a natankujú. Z automatu vypadne bloček, kde nie je uvedena žiadna cena, len počet natankovaných litrov nafty.
Ako môžem takýto bloček dostať do nákladov.
Auto je v majetku firmy.
Slovenská firma vykonáva stavebnú činnosť v Belgicku.

ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cervenan Pozri príspevok
    Do nákladného auta, ktoré je hlavne v zahraničí (Belgicku), tankujú naftu prostredníctvom automatu bez obsluhy.
    Podľa vysvetlenia konateľa, oni do automatu strčia napr.100 EUR a natankujú. Z automatu vypadne bloček, kde nie je uvedena žiadna cena, len počet natankovaných litrov nafty.
    Ako môžem takýto bloček dostať do nákladov.
    Auto je v majetku firmy.
    Slovenská firma vykonáva stavebnú činnosť v Belgicku.

    ďakujem za pomoc
    Jednoducho, dokladom o zaplatení .

    cervenan je offline (nepripojený) cervenan

    účtovníctvu sa venuje, len ako vedľajšej pracovnej činnosti ...viac cervenan
    Ale na tom doklade nemám žiadnu sumu, len počet natankovanych litrov. Žiadala som ich nech aspoň rukou napíšu, koľko do toho automatu peňazí dali.
    Bude takýto bloček postačovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cervenan Pozri príspevok
    Ale na tom doklade nemám žiadnu sumu, len počet natankovanych litrov. Žiadala som ich nech aspoň rukou napíšu, koľko do toho automatu peňazí dali.
    Bude takýto bloček postačovať?
    Ja, tak to som prehliadla, že tam nie je suma za PHM, potom ten doklad nie je dostačným preukázaním nákupu, potom nemôže ísť do účtovníctva.

    cervenan je offline (nepripojený) cervenan

    účtovníctvu sa venuje, len ako vedľajšej pracovnej činnosti ...viac cervenan
    Ďakujem za odpoveď, ktora me nepotešila. Oni len za január takto natankovali skoro za 2000 EUR.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cervenan Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ktora me nepotešila. Oni len za január takto natankovali skoro za 2000 EUR.
    Tak ich upozorní, že bez dokladu do účtovníctva nič nedostanú.

    PHM tankovaná v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.