Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

ahojte
mám takýto problém: mám vypísať výkaz o majetku a záväzkoch a ... prvý stĺpec "za bezprostredne predch. účt. obdobie" mám dať údaje z 2003? musí sa to vyplniť?

za odpoveď vopred ďakujem. Gabika
Naposledy upravil Gabi_S : 21.03.05 at 15:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Áno Gabika tieto výkazy sa musia vyplniť a prvý stĺpec je obdobie z r. 2003. Výkazy sa nemusia vyplňovať, keď si uplatňuješ výdavky paušálne.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Gabi_S
    ahojte
    mám takýto problém: mám vypísať výkaz o majetku a záväzkoch a ... prvý stĺpec "za bezprostredne predch. účt. obdobie" mám dať údaje z 2003? musí sa to vyplniť? za odpoveď vopred ďakujem. Gabika
    Áno musí sa to vyplniť a je to za rok 2003

    Gabi_S je offline (nepripojený) Gabi_S

    Gabi_S
    keď to toho ďalej pozerám, vznikajú v mojej hlave ďalšie otázky:
    začnem obšírnejšie: posledný výpis z banky za december som v JU zaúčtovala 31.12. a pre to nemám žiadne pohľadávky ani záväzky. všetko je vyplatené. mohla to s tým výpisom tak urobiť, že som to zaúčtovala 31,.12. hoci reálne ten výpis príde tak 8.1. alebo mám faktúry zaúčtovať ako náklady a výnosy budúcich období a výpis zaúčtovať až v janurári do roku 2005? dúfam že to nie je moc komplikované. vďaka. Gabi

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Gabi myslím, že si to naozaj skomplikovala. Výpis k 31.12.2004 sa účtuje k 31.12.2004. Náklady a výnosy bud. období v JÚ vôbec neexistujú.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Robím v Alfe výkaz o majetku a záväzkoch, do pohľadávok mi nehodil faktúru vystavenu a splatnu v januári, pričom je za obdobie 12/2004, podobne záväzky mi prenieslo do výkazu len časť tých neuhradených a tie splatné v januári nie!

    Je to ok? Doteraz som robila bez programu a do záväzkov 2003 som dávala
    Z voči štátu a zamestnancom...za 12/2003, kt.sa uhradili až v roku 2004
    a taktiež neuhradené faktúry, napr. telefony za 12/2003 splatné 1/2004! to program asi neberie ako neuhradené záväzky, lebo splatnosť je až v ďalšom roku
    Neviete mi poradiť ako to má byť správne vo výkaze? Spoliehať sa na program, že to prehodil správne alebo vo výkaze zvýšiť sumu aj o tie faktúry vyst+splatné v 1/2005?
    Možno som to príliš rozpísala, ale som zúfala, lebo to chcem urobiť super! Dik za rýchlu odpoveď, lebo už nemám veľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Tita
    Robím v Alfe výkaz o majetku a záväzkoch, do pohľadávok mi nehodil faktúru vystavenu a splatnu v januári, pričom je za obdobie 12/2004, podobne záväzky mi prenieslo do výkazu len časť tých neuhradených a tie splatné v januári nie!

    Je to ok? Doteraz som robila bez programu a do záväzkov 2003 som dávala
    Z voči štátu a zamestnancom...za 12/2003, kt.sa uhradili až v roku 2004
    a taktiež neuhradené faktúry, napr. telefony za 12/2003 splatné 1/2004! to program asi neberie ako neuhradené záväzky, lebo splatnosť je až v ďalšom roku
    Neviete mi poradiť ako to má byť správne vo výkaze? Spoliehať sa na program, že to prehodil správne alebo vo výkaze zvýšiť sumu aj o tie faktúry vyst+splatné v 1/2005?
    Možno som to príliš rozpísala, ale som zúfala, lebo to chcem urobiť super! Dik za rýchlu odpoveď, lebo už nemám veľa času
    Tita, ja síce v Alfe nerobím, ale pohľadávku vystavenú v januári 2005 (aj keď je za rok 2004) asi zaraďuje podľa dátumu vystavenia. Ak ju tam chceš dostať, skús nahodiť dátum vystavenia 31.12.2004 (podobný postup by mal platiť aj u záväzkov - ak ich chceš mať v r. 2004 a boli vystavené tohto roku, musíš ich podľa mňa nahrať s dátumom 31.12.04). A prečo si decembrové faktúry vystavovala v januári (dúfam, že nie si platca DPH !). Neviem, ako to robia ostatní, ale ja v JÚ došlé faktúry vystavené v januári dávam do roku 2005, aj keď sa vzťahujú na rok 2004, pretože to vplyv na daň aj tak nemá.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Pre Tita:

    Ak chceš mať vo výkazoch pohľadávky alebo záväzky z r. 2004 musíš ich mať aj v tom roku nadefinované.

    Ale myslím, že Alfa ťa pustí aj ručne ( v PC) môžeš opraviť hodnotu. A budeš tam to čo potrebuješ.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    myslela som že faktúry so zdaniteľným plnením december 2004, teda služby 12/2004 patria do roku 2004 bez ohľadu na úhradu....tu jasné dávam do denníka keď bude realizovaná v r.2005. Robím to zle? keď to chcem dať do závazkov 2004? Ako to má byť?

    via je offline (nepripojený) via

    via
    no musis pozerat datum vystavenia. ak je tam januarovy datum tak ju davas az v roku 2005 do zavazkov, ak je vystavena v starom roku, tak uz je na tebe kam ju zaradis.

    erika527 je offline (nepripojený) erika527

    erika527
    Robíme účtovníctvo pre živnostíka kde na koniec roka nemáme nič napísať do výkazu majetku a záväzkov. Aj tak sa treba odovzdať hárok keď je vlastne nulový?
    Ďakuejme.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vypísať aj nulové výkazy .

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    via
    no musis pozerat datum vystavenia. ak je tam januarovy datum tak ju davas az v roku 2005 do zavazkov, ak je vystavena v starom roku, tak uz je na tebe kam ju zaradis.
    V príručke alfy som objavila Datumy v evidencii záväzkov, sú tam uvedené 3 možnosti
    ak došla fa má vznik daňovej povinnosti 31.1.2005:
    1. fa prišla do 25.2.2005 + nebolo podané DP, zaučtuje sa do mesiaca JANUAR
    2. fa prišla po 25.2.2005, zaúčtuje sa do mesiaca FEBRUAR
    3. fa prišla do 25.2.2005 + bolo podané DP, zaučtuje sa do m.FEBRUAR.

    Preto nemam stale pokoj v mojom pripade s fa vystav.9.1. a zdan.plnenim 31.12.2004..podľa toho má isť do DECEMBRA a nie JANUARA...
    (Možno sa to týka platcov DPH a to ja niesom). Vyjadrite sa ešte k tomu prosím.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    a ked mas fa vystavenu 9.1. - mohla si ju dostat max. az toho deviateho - to patri do roku 2005.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    via
    a ked mas fa vystavenu 9.1. - mohla si ju dostat max. az toho deviateho - to patri do roku 2005.
    veď práve, podľa toho príkladu z alfy:
    9.2.05 vystavená patrí do januára 05, lebo došla do 25.2.05
    to isté ako 9.1.2005 vystavená by mala patriť do decembra 2004!....nie do roku 2005,preto to nechápem

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    takže u platcov DPH sa evidujú fa inak?

    ja na zdaniteľné plnenie fakt nemám brať ohľad, jednoducho hodiť všetko podľa dátumu vystavenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.