Zavrieť

Porady

Daňová exekúcia

Dobrý deň, môže mi niekto skúsenejší poradiť. Daňový úrad mi dal zablokovať financie na BU prikázaním pohľadávky na základe veci: rozhodnutie o začatí daň exek. konania - zaslanie, ktoré vydal 08.02.2008. Nakoľko už nebývam na svojej adrese trvalého pobytu, neprevzal som si jeho list, ktorý bol adresovaný do vlastných rúk.
Chcem sa spýtať:
1/ Ako sa môžem brániť ( moje záväzky voči DU mohli vzniknúť iba z dani príjmu a tú mám za každý rok podnikania ako SZČO zaplatenú. Daňová kontrola ešte u mňa nebola realizovaná) ?
2/ Dokedy je potrebné podať námietku voči daň. exek. konaniu?

Môžete uviesť aj príslušný zákon a §.

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andea je offline (nepripojený) Andea

    Andea
    Zájdi si na daňový úrad, kde Ti poradia, kam sa máš ísť informovať - možno právničke. Tá Ti povie z čoho vznikol nedoplatok. Ak si si prevzal ten doporučený list, tak ten mohol byť od exekútora a treba v tom prípade zavolať jemu. S niekým sa dohodneš aj telefonicky a s niekým ani osobne. O odblokovaní účtu môžeš snívať, pokiaľ ho nezaplatíš celý v hotovosti na daňovom úrade alebo exekútorovi. Veľa šťastia a nervov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.