Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Zdravíčko.
Ja ani neviem,ako som sa tu ocitla,ale ide o toto.Mám 21,do augusta 2007 som bola študent na nadstavbe(pomaturitné štúdium)na strednej zdravotníckej škole.Počas júla a augusta som pracovala ako brigádnik.Od 13teho septembra som nastúpila do práce,mala som trojmesačnú skúšobnú dobu.Čiže v r.2007 som pracovala 4mesiace z toho tri boli v skúšobnej dobe.Vôbec sa nevyznám do vecí daňového priznania,aké povinnosti mám a pod.Neviem,kedy podávam daňové priznanie a všetko okolo toho,som úplný laik.Bola by som velmi povďačná tomu,kto by mi základné veci a situácie vedel vysvetliť,lebo si pripadám dosť úboho,keď netúším o čo ide


ĎAKUJÉÉÉÉM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dadyka Pozri príspevok
    Zdravíčko.
    Ja ani neviem,ako som sa tu ocitla,ale ide o toto.Mám 21,do augusta 2007 som bola študent na nadstavbe(pomaturitné štúdium)na strednej zdravotníckej škole.Počas júla a augusta som pracovala ako brigádnik.Od 13teho septembra som nastúpila do práce,mala som trojmesačnú skúšobnú dobu.Čiže v r.2007 som pracovala 4mesiace z toho tri boli v skúšobnej dobe.Vôbec sa nevyznám do vecí daňového priznania,aké povinnosti mám a pod.Neviem,kedy podávam daňové priznanie a všetko okolo toho,som úplný laik.Bola by som velmi povďačná tomu,kto by mi základné veci a situácie vedel vysvetliť,lebo si pripadám dosť úboho,keď netúším o čo ide


    ĎAKUJÉÉÉÉM
    Máš potvrdenie o príjme z brigády a od zamestnávateľa? Uveď výšku hrubej mzdy a zrazenej dane.

    ------
    Veronika

    Dadyka je offline (nepripojený) Dadyka

    Dadyka
    No,teraz tieto doklady nemám pri sebe.Ale v hrubom to bolo okolo 12 tisíc,mala som 70sk na hodinu.A odrobených vela hodín,takže časť hodín som mala napísaných ako odpracované a zvyšok ako odmeny.To som mala za júl a august.A za september som mala v hrubom 10tis plus odmeny,za december 13tis plus odmeny a nadčasy.
    Ale,večer si to doma pozriem a amôžem to napísať presne.

    Ale ďakujem za reakciu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dadyka Pozri príspevok
    No,teraz tieto doklady nemám pri sebe.Ale v hrubom to bolo okolo 12 tisíc,mala som 70sk na hodinu.A odrobených vela hodín,takže časť hodín som mala napísaných ako odpracované a zvyšok ako odmeny.To som mala za júl a august.A za september som mala v hrubom 10tis plus odmeny,za december 13tis plus odmeny a nadčasy.
    Ale,večer si to doma pozriem a amôžem to napísať presne.

    Ale ďakujem za reakciu
    Ak tvoj hrubý príjem nepresiahol 1/2 ročnej nezdaniteľnej čiastky /47 808,-/ sk, nie si povinná podať DP. Ak však bola zrazená z príjmu daň, je vhodné DP do 31.3.08 podať - DU ti zrazenú daň vráti. Podávaš DP typu A.

    -----
    Veronika

    Dadyka je offline (nepripojený) Dadyka

    Dadyka
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak tvoj hrubý príjem nepresiahol 1/2 ročnej nezdaniteľnej čiastky /47 808,-/ sk, nie si povinná podať DP. Ak však bola zrazená z príjmu daň, je vhodné DP do 31.3.08 podať - DU ti zrazenú daň vráti. Podávaš DP typu A.

    -----
    Veronika

    Takže môj hrubý príjem je vlastne len plat za tie štyry mesiace,vrátane skúšobnej doby,dobre som to pochopila?Brigáda sa nerata?A či bola zrazená daň?No myslím si že áno,zrážajú mi preddavkovú daň.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Dadyka Pozri príspevok
    Takže môj hrubý príjem je vlastne len plat za tie štyry mesiace,vrátane skúšobnej doby,dobre som to pochopila?Brigáda sa nerata?A či bola zrazená daň?No myslím si že áno,zrážajú mi preddavkovú daň.
    Najlepšie by bolo uviesť presnejšie údaje. Ak na tej brigáde si mala príjem, z ktorého bola zrazená zrážková daň, tak ten nemusís brať do úvahy pri vysporiadaní dane, ale možno by to bolo pre Teba výhodné. Záleží koľko bol presne Tvoj príjem za celý rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.