Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane a materská dovolenka

Ahojte.
Pracovníčka bola od 01.01.2007 do 15.11.2007 na rodičovskej dovolenke, poberala len príjem na dieťa z rodičovskej dovolenky a nič viac. 16.11.2007 nastúpila do zamestnania. Potrebujem jej urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2007 v Olympe. Tento príjem z rodičovskej dovolenky by sa nemal počítať k príjmu, pretože je to príspevok na dieťa. Program mi vypočítal ročné zúčtovanie dane, takže by to malo byť v poriadku. Ide mi len o ten rodičovský príspevok, čo s ním a ako sa prejavuje v ročnom zúčtovaní dane. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte.
    Pracovníčka bola od 01.01.2007 do 15.11.2007 na rodičovskej dovolenke, poberala len príjem na dieťa z rodičovskej dovolenky a nič viac. 16.11.2007 nastúpila do zamestnania. Potrebujem jej urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2007 v Olympe. Tento príjem z rodičovskej dovolenky by sa nemal počítať k príjmu, pretože je to príspevok na dieťa. Program mi vypočítal ročné zúčtovanie dane, takže by to malo byť v poriadku. Ide mi len o ten rodičovský príspevok, čo s ním a ako sa prejavuje v ročnom zúčtovaní dane. Ďakujem.
    RP nie je zdaniteľný príjem a v RZD sa neprejaví...

    Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

    Lucka V
    Pracovníčka bola od 01.01.2007 do 15.11.2007 na rodičovskej dovolenke, poberala len príjem na dieťa z rodičovskej dovolenky a nič viac. 16.11.2007 nastúpila do zamestnania. Potrebujem jej urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2007 v Olympe. Tento príjem z rodičovskej dovolenky by sa nemal počítať k príjmu, pretože je to príspevok na dieťa. Program mi vypočítal ročné zúčtovanie dane, takže by to malo byť v poriadku. Ide mi len o ten rodičovský príspevok, čo s ním a ako sa prejavuje v ročnom zúčtovaní dane.

    Ten rodičovský príspevok riešim tak, že dotyčná pani si vypýta papier zo sociálnej poisťovni o poberaní dávok - rodičovského príspevku za rok 2007 a ten doklad doložím k ročnému zúčtovaniu dane. V ročnom zúčtovaní sa ti to nezobrazuje, lebo tento príjem je oslobodení od dane.
    pekný deň

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ja som končila RD 25.12.08 a nič som k RZ neprikladala, len som vypísala a podpísala žiadosť, v ktorej som to podstatné uviedla. Mzdárka predsa vie, že som bola na RD, ved ma sama odhlasovala=nahlasovala ukončenie RD (tiež má RL môjho dieťaťa), tak načo jej to dokladovať.

    Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

    Lucka V
    Mám 80 zamestnancov a každý má iný problém, preto to riešim takto, a zatiaľ som stým nemala žiaden problém. Ku každému si doložím čo mi treba a prešlo mi to aj daňovou kontrolou. Sila zvyku a pri toľkých zamestnancov vždy je nejaký problém, tak sa poistím.
    Apropo RD ti asi skončila 25.12.2007 a ty ako žena si sa odhlásila z RD? /mimo témy/

    Ročné zúčtovanie dane a materská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.