Zavrieť

Porady

vykaz o majetku

Vo vykaze o majetku a zavazkoch sa uvadzaju pohladavky a zavazky od 1.1.2007 do 31.12.2007 alebo od zaciatku podnikania napr. od 1.1.1995 do 31.12.2007?
Vyska uveru sa uvadza len za r. 2007 alebo od r. v ktorom som zacala cerpat uver?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kvieta Pozri príspevok
    Vo vykaze o majetku a zavazkoch sa uvadzaju pohladavky a zavazky od 1.1.2007 do 31.12.2007 alebo od zaciatku podnikania napr. od 1.1.1995 do 31.12.2007?
    Vyska uveru sa uvadza len za r. 2007 alebo od r. v ktorom som zacala cerpat uver?
    Vo výkaze sa uvádza skutočná výška pohľadávok a záväzkov. Nezáleží na tom kedy vznikli, ale ich celková hodnota k určitému dňu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o účtovníctve:
    (4) Na účely tohto zákona sa rozumie

    a) majetkom sú tie aktíva účtovnej jednotky, ktoré sú výsledkom minulých udalostí, je takmer isté, že v budúcnosti zvýšia ekonomické úžitky účtovnej jednotky a dajú sa spoľahlivo oceniť podľa § 24 až 28; vykazujú sa v účtovnej závierke v súvahe alebo vo výkaze o majetku a záväzkoch,
    b) záväzkom existujúca povinnosť účtovnej jednotky, ktorá vznikla z minulých udalostí, je pravdepodobné, že v budúcnosti zníži ekonomické úžitky účtovnej jednotky a dá sa spoľahlivo oceniť podľa § 24 až 28; vykazuje sa v účtovnej závierke v súvahe alebo vo výkaze o majetku a záväzkoch,


    .... pozri sa na prvú stranu výkazu

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    takze nejde o inventuru zavazkov len od 1.1.2007 do 31.12.2007, ale o celkovu inventuru zavazkov napr od zaciatku podnikania az do 31.12.2007?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    kvieta Pozri príspevok
    takze nejde o inventuru zavazkov len od 1.1.2007 do 31.12.2007, ale o celkovu inventuru zavazkov napr od zaciatku podnikania az do 31.12.2007?
    Nie, píšu sa len konečné zostatky všetkých záväzkov (ktoré k 31.12.2007 neboli zaplatené)! A samozrejme to isté platí aj o majetku.

    Bližšie vysvetlenie #3

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    takže ak som to aj ja spravne pochopila do výkazu sa písu len konecné zostatky BU a pokladne k 31.12.07, nezaplatené pohladávky a závazky k 31.12.07 / nie celkové ročné závazky a pohladávky za celý rok/ je to tak správne ????

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    stanka613 Pozri príspevok
    takže ak som to aj ja spravne pochopila do výkazu sa písu len konecné zostatky BU a pokladne k 31.12.07, nezaplatené pohladávky a závazky k 31.12.07 / nie celkové ročné závazky a pohladávky za celý rok/ je to tak správne ????
    Správne.

    daska84 je offline (nepripojený) daska84

    daska84
    ahojte chcela by som sa spýtať a potrebovala by som poradiť:
    zamestnanec požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, ale zamestnanec mal ešte príjem zo sprostredkovateľskej činnosti cca 7000,- Sk, má si podať opravné daňové priznanie?
    a ešte jedna - študent nadstavbového štúdia pracuje v škótsku na dohodu, zamestnávateľ mu nedal žiadne potvrdenie o príjme, musí si podať daňové priznanie na slovensku?

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    ak SZCO prijal zasoby na zaklade dodacieho listu t.j. ze tieto su aj v inventarizacii a vstupuju do vykazu o majetku a zavazkoch v sume zostatkov k 31.12.07?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suvaha Pozri príspevok
    ak SZCO prijal zasoby na zaklade dodacieho listu t.j. ze tieto su aj v inventarizacii a vstupuju do vykazu o majetku a zavazkoch v sume zostatkov k 31.12.07?
    Má ich na sklade? Má. Tak šup s nimi do výkazu.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    chcela som si to len overit

    este nieco / ak sa sklad vedie v nakupnych cenach t.j. ze pri predaji sa to aj vyraduje zo skladu v tychto cenach..? len sa pytam.pre istotu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suvaha Pozri príspevok
    chcela som si to len overit

    este nieco / ak sa sklad vedie v nakupnych cenach t.j. ze pri predaji sa to aj vyraduje zo skladu v tychto cenach..? len sa pytam.pre istotu.
    Keby sa vyraďovali v predajných cenách mal by slušné manko, minimálne vo výške svojej marže. Jasné, že sa vyraďuje v nákupných cenách.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    to ano bol bol by to pekny rozdiel oproti nakupnym.. chcela som si to len overit. asi hlupa otazka.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Chcem sa opytat - vo vykaze o majetku a zavazkov - r. 02 sa uvadza dlhodoby hmotny majetok, ak mam v podnikani iba automobil, ku ktoremu si uplatnujem odpisy ale automobil je na leasing do r. 02 dam 0?

    miralba je offline (nepripojený) miralba

    miralba
    Pekný deň! prodaďte, prosím niekto - zistila som po prečítaní porady, že mám zle uvádzané stavy zásob vo výkaze o majetku (a nie jeden rok!)- ide o maloobchod, sú tam uvedené v predajných a nie v obstarávacích cenách - dá sa to nejako napraviť, aj spätne? ... som to zverila do rúk nepravého "odborníka", čo s tým teraz? umelo sa mi to navýšilo a keď budem chcieť ukončiť živnosť, tak sa nedoplatím na daniach.... alebo sa mýlim??

    GabrielaCH je offline (nepripojený) GabrielaCH

    GabrielaCH
    Prosím Vás k leasingu vrámci výkazu o majetku a záväzkov. Dočítala som sa, že do záväzkov uvádzam zostávajúcu časť neuhradenej istiny.
    Ale vraj uvádzam aj hodnotu automobilu-celková hodnota istiny do dlhodobého hmotného majetku hneď od prvého roku. Je to správne?

    Prečo, ak to auto ešte nie je majetkom nájomcu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.