Zavrieť

Porady

Kontrola začne na tretí deň ...

Prosím vysvetliť,

aký je rozdiel medzi oznámením:

ad 1
Oznámenie o začatí kontroly nadme odpočtu ...... ak sa nedohodne tak začne 40 dní po doručení.

ad2
Správca dane upovedomuje, že na tretí deň od doručenia začne kontrola nadmerného odpočtu. Po obdržaní tohoto upovedomenia kontaktujte správcu dane, za účelom ďalšieho postupu pri výkone kontroly.

Začali klientom chodiť oznámenia typu ad2. Doklady sme doniesli o týždeň lebo s kontrolórkou sme to tak dohodli.

Posledná pozvánka prišla v piatok takže v pondelok začne kontrola. Čo vyplýva z tejto zmeny postupu pri oznámení začiatku DK.

Je možné dnes podať ešte dodatočné DP, mám ho pripravené od nedele, ale čakal som s podaním až keď pošlú peniaze, aby nezačala DK a ona potvora začala aj tak.

Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Pokiaľ máte už oznámenie o DK tak dodatočné DP bude zohľadnené až po kontrole, nikdy nečakajte s DDP je tam zákonná lehota na podanie po zistení skutočností

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    V téme na linku
    http://www.porada.sk/t61006-danova-k...ocet-dane.html
    príspevok č. 9 som uviedol skúsenosť zo septembra 2007, že po odovzdaní dokladov ku kontrole na DÚ som mohol ešte tri dni podávať dodatočné daňové priznanie. Na túto možnosť ma upozornila kontrolórka, ktorej som vysvetlil, že mám pripravené dodatočné DP na zvýšenie nadmerného odpočtu a že mám obavy z toho, že klient si tento odpočet už nebude môcť uplatniť.

    Je teraz v tomto smere iná právna úprava? Doklady sme ešte neodovzdali a tiež je tam formulácia, že kontrola začne tri dni od doručenia oznámenia. V septembri ma na DÚ usmernili, že kontrola začne tri dni po odovzdaní dokladov a preto som mohol podávať dodatočné DP.

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Odpoveď z DÚ.

    Uvedeným oznámením ad2 začne na tretí deň daňová kontrola. Kedy sa donesú doklady ku kontrole je daná možnosťami daňového subjektu. Do tretieho dňa je možné podávať dodatočné DP k DPH.

    Pozrel som zákon 511/92 a úprava z tromi dňami začala od septembra 2007 a týka sa len kontroly nadmerného odpočtu DPH a daňových bonusov.

    apo

    Kontrola začne na tretí deň ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.