Zavrieť

Porady

nízky príjem

ahojte, mám ešte jednu otázočku,

mám známu, ktorá mala nízky príjem v roku 2007 ale zamestnávateľ jej za 4 mesiace vyplatil daňový bonus na 3 deti. Je to dosť pekná suma, ktorú v tejto chvíli by mala vrátiť DU. Čo sa s tým dá spraviť? Podľa akej zmluvy by jej mohla kamarátka SZČO zvýšiť príjem (aby nemusela platiť daň ani poistné), počula som o nejakej mimoriadnej práci alebo čosi také?
Ak viete, prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majuska je offline (nepripojený) majuska

    majuska
    manžela nemá, je rozvedená. A nejaký príjem z dohody alebo niečo také z čoho by tá SZČO nemusela nič odvádzať, aby sa to dalo spraviť teraz bez akýchkoľvek penále

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    majuska Pozri príspevok
    ahojte, mám ešte jednu otázočku,

    mám známu, ktorá mala nízky príjem v roku 2007 ale zamestnávateľ jej za 4 mesiace vyplatil daňový bonus na 3 deti. Je to dosť pekná suma, ktorú v tejto chvíli by mala vrátiť DU. Čo sa s tým dá spraviť? Podľa akej zmluvy by jej mohla kamarátka SZČO zvýšiť príjem (aby nemusela platiť daň ani poistné), počula som o nejakej mimoriadnej práci alebo čosi také?
    Ak viete, prosím poraďte.
    Ak jej bol v tých 4 mesiacoch DB vyplatený v zmysle zákona, (a zarobila aspom 1/2 minimálnej mzdy v príslušnom mesiaci), tak na DB mala nárok a nemusí nič vrátiť...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majuska Pozri príspevok
    ani v tých 4 mesiacoch nemala splnené podmienky
    No v tom prípade DB bolo vyplatené neoprávnene.

    majuska je offline (nepripojený) majuska

    majuska
    veď práve preto, skúšam nejakú inú možnosť, ako to spraviť aby mala nárok na daňový bonus. Len neviem nikde v zákone nájsť, ale viem, že sa to nejako dalo. Nejaký iný príjem

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Manžela so zodpovedajúcim príjmom nemá?

    cit. § 33
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume XY Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    Ak by mala "nejaký iný" príjem, už by to nebol § 5 a ani 6. Jednalo by sa o náhodný príjem a ten spadá pod § 8
    Naposledy upravil ekopo : 09.03.08 at 10:35 Dôvod: dodatok

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majuska Pozri príspevok
    manžela nemá, je rozvedená. A nejaký príjem z dohody alebo niečo také z čoho by tá SZČO nemusela nič odvádzať, aby sa to dalo spraviť teraz bez akýchkoľvek penále
    No dohodár sa musí nahlásiť do SP, a platiť odvody do garančného a úrazového poistenia. A samozrejme daň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Johanka Pozri príspevok
    To je teraz nejaká vlna zvyšovania príjmov ? http://www.porada.sk/t75595-dp-a-uver.html
    Možno áno. Doteraz bol trendom ich znižovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.