Zavrieť

Porady

Uctovanie samozdanenia

Dobry den, potrebujem poradit. Prosim Vas prezradte uctujete samozdanenie cez analyticke ucty? Ja som totiz toho nazoru, ze to je potrebne. Avsak jedna moja znama tvrdi, ze ak nahodi do programu doslu fakturu a zada prislusny kod DPH, tak jej to samo dorata DPH. A samozrejme, ze z knihy faktur si to vezme aj do evidencie dph pre vypocet danoveho priznania. Avsak o tejto operacii vobec neuctuje v uctovnom denniku. Stale si myslim, ze aj ked samozdanenie neovplyvni danovu povinnost je potrebne uctovat ako uctovny pripad v uct. denniku. Ak sa mylim, opravte ma. Dakujem kazdemu kto mi prezradi ako to riesi, ci uctuje alebo nie. Spominana znama uctuje v MRP KS. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Účtujem v MRP WIN, a neúčtujem o samozdanení, mám v evidencii aj na vstupe aj na výstupe.

    perlita je offline (nepripojený) perlita

    perlita
    A nebude problem pri danovej kontrole, ze o tom nemas v uctovnictve - uct. denniku zmienku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    perlita Pozri príspevok
    A nebude problem pri danovej kontrole, ze o tom nemas v uctovnictve - uct. denniku zmienku?
    Mám v evidencii, ktorá je v súlade s § 70 zákona o DPH.

    perlita je offline (nepripojený) perlita

    perlita
    jasne, ze co sa tyka DPH tak je to v poriadku. Ale ja mam na mysli, postupy uctovania - teda ci bez zauctovania tejto operacie bude uctovnictvo uplne...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    perlita Pozri príspevok
    jasne, ze co sa tyka DPH tak je to v poriadku. Ale ja mam na mysli, postupy uctovania - teda ci bez zauctovania tejto operacie bude uctovnictvo uplne...
    Dobrá otázka na zamyslenie sa. Neviem ako by na to reagovala kontrola.

    perlita je offline (nepripojený) perlita

    perlita
    Dakujem Smith za tvoj nazor. Velmi si cenim ze si si nasiel na mna cas. A prosim o vyjadrenie sa aj inych uctovnikov, aby sme dospeli k nejakemu zaveru.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Záver by bol asi taký, že malo by sa o tom účtovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    perlita Pozri príspevok
    A co Ty Smith budes o tom uctovat?
    Spätne r. 2007 prerábať určite nebudem, zatiaľ. Ale v r. 2008 budem, nakoľko doteraz som mal iba pár prípadov, ale v r.2008 toho bude viacej.

    perlita je offline (nepripojený) perlita

    perlita
    Este raz dakujem Smith. Viem, ze si dost zbehly v uctovnictve aj daniach, podla tvojich prispevkov na porade, takze ma tesi, ze mas na to rovnaky nazor ako ja...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.