Zavrieť

Porady

Zamestnanec-PN, SZČO-PC

Viem, že to nie je celkom kóšer, ale je možné ak zamestnanec, kt. je aj SZČO bol PN, a ako SZČO vykonal zahraničnú pracovnú cestu, dať si tú cestu do nákladov (stravné, vreckové..). Môže sa to v prípade daňovej kontroly neuznať, ak bola PC vykonaná počas PN? Môže byť problém ešte niekde inde? Je mi jasné, že sociálka - porušenie liečebného režimu.
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    dalilada Pozri príspevok
    Viem, že to nie je celkom kóšer, ale je možné ak zamestnanec, kt. je aj SZČO bol PN, a ako SZČO vykonal zahraničnú pracovnú cestu, dať si tú cestu do nákladov (stravné, vreckové..). Môže sa to v prípade daňovej kontroly neuznať, ak bola PC vykonaná počas PN? Môže byť problém ešte niekde inde? Je mi jasné, že sociálka - porušenie liečebného režimu.
    Ďakujem za odpovede.
    Vie niekto pomôcť?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dalilada Pozri príspevok
    Vie niekto pomôcť?
    Ja Ti viem pomôcť radou. Upozorni dotyčného, že jeho konanie je neseriózne, a nezlúčiteľné s morálkou. Minimálne to v budúcnosti verejne neprezentuj.

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Danila Pozri príspevok
    Ja Ti viem pomôcť radou. Upozorni dotyčného, že jeho konanie je neseriózne, a nezlúčiteľné s morálkou. Minimálne to v budúcnosti verejne neprezentuj.
    Vnímam to rovnako, ale nie je vždy možné vysvetliť všetky okolnosti, za ktorých dochádza k takýmto veciam, a my účtovne len hasíme, čo sa dá. Preto som hľadala možnosti, ako to dať do poriadku, tak aby som mohla klientovi zodpovedne odpovedať, prečo mu nemôžem dať do nákladov 20 000,- Sk. Niektoré veci je ťažko jednoznačne hodnotiť a potom vznikajú pri jednostranných vyhláseniach na stránkach porady zbytočné konflikty. Skutočne som na otázku PREČO ??? to nie je možné, dokázala odpovedať len LEBO. a dúfala som, že za pomoci Poraďákov budem mať zrozumiteľnejšiu odpoveď. Morálka je niekedy (zväčša) slabý argument. Ale nie som sklamaná odpoveďou a jednoznačne s ňou súhlasím, i keď som potrebovala niečo iné.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dalilada Pozri príspevok
    Vnímam to rovnako, ale nie je vždy možné vysvetliť všetky okolnosti, za ktorých dochádza k takýmto veciam, a my účtovne len hasíme, čo sa dá. Preto som hľadala možnosti, ako to dať do poriadku, tak aby som mohla klientovi zodpovedne odpovedať, prečo mu nemôžem dať do nákladov 20 000,- Sk. Niektoré veci je ťažko jednoznačne hodnotiť a potom vznikajú pri jednostranných vyhláseniach na stránkach porady zbytočné konflikty. Skutočne som na otázku PREČO ??? to nie je možné, dokázala odpovedať len LEBO. a dúfala som, že za pomoci Poraďákov budem mať zrozumiteľnejšiu odpoveď. Morálka je niekedy (zväčša) slabý argument. Ale nie som sklamaná odpoveďou a jednoznačne s ňou súhlasím, i keď som potrebovala niečo iné.
    Vieš, osobne si myslím, že daňovej kontrole je jedno, či SZČO uskutočnil pracovnú cestu a uplatňuje si výdavky ak ich má preukázané. celkom jedno to však nie je sociálke, pokiaľ mu vypláca náhradu mzdy. Zrejme mu až tak veľa nebolo, ak si trúfol za hranice. A to, načo sa čerpajú prostriedky nie je celkom jedno, ak tieto potrebujú tí, ktorí sú na ne odkázaní. Takže je to aj o morálke. Nemám pocit, že účtovník je povinný skúmať aj takéto záležitosti. Každé preto má svoje prečo.

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Danila Pozri príspevok
    A to, načo sa čerpajú prostriedky nie je celkom jedno, ak tieto potrebujú tí, ktorí sú na ne odkázaní. Takže je to aj o morálke. Nemám pocit, že účtovník je povinný skúmať aj takéto záležitosti. Každé preto má svoje prečo.
    Znovu musím len súhlasiť. Ale správne píšeš, že účtovník nie je povinný skúmať morálne konanie klienta. Takže pokiaľ ja mám v zmluve, že musím dodržiavať pri poskytovaní svojich služieb Zákon o dani z príjmov, atď...a tým, že zaúčtujem cestovné náhrady poruším aj podľa Tvojho príspevku "len" morálku, neobstojím pri obhajovaní svojho postoja pred klientom. Poznám okolnosti toho, prečo to tak bolo, preto ja v tomto prípade až tak nemoralizujem. Ale klobúk dole pred účtovníkmi, ktorí dokážu nekompromisne trvať aj na morálke, a tak sa na každý doklad pozerajú...aj na svoje vlastné. Ja som trochu alibista a na nátlak odpovedám otázkou: Obhájite si to sám? Je to večná téma a verím, že by sme o tom dokázali písať donekonečna.

    Zamestnanec-PN, SZČO-PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.